banner203

TFF Kestelspor'un talebini reddetti

TFF Kestelspor'un talebini reddetti

TFF 3’üncü Lig 2. Grup ekibi Armoni Alanya Kestelspor, geçirdiği trafik kazası sebebiyle lige devam edemeyeceği gerekçesiyle ve kaza yaptığında grup liderliğinde bulunmasından dolayı üst lige terfi ettirilmesi için TFF'ye talepte bulunmuştu. TFF, Kestelspor'un bu talebini hiç bir gerekçe göstermeden reddetti.

Yeşilyurt D.Ç. Ofspor ile oynanan lig maçı dönüşü 12 Mart sabahı Alanya Ulaş Mevkiinde trafik kazası geçiren Armoni Alanya Kestelspor'un Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptığı başvuru reddedildi. Kazada 13 futbolcusu yaralanan ve bazı oyuncuları ağır yaralı olan Armoni Alanya Kestelspor, TFF'ye; kazada fazlaca oyuncusunun yaralanması ile travma yaşamasından dolayı ve kaza yaşandığında takımın lider konumda bulunması sebebiyle bir üst lige terfi ettirilmesini talep etmişti.  

Armoni Alanya Kestelspor Kulüp Başkanı Levent Uğur, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu çocuklar 13 gündür antrenman yok, bir şey yok, psikolojileri bozuk vaziyette, travmanın içerisindeler. Futbol oynayan veya teknik direktörler, futbolu yönetenler, kulüp başkanları, yöneticiler beni daha iyi anlayacaklardır. Biz Futbol Federasyonu’na bir talepte bulunmuştuk. 2 gündür ben de İstanbul’daydım. Maalesef dün ret cevabını aldık. Talebimiz Kulüpler Birliği, 2’nci Lig , 3’üncü Lig kulüplerinin imzaladığı Kulüpler Birliği’nin bir talebiydi. Biz de ilgili maddeler uyarınca talepte bulunmuştuk. Bizim gruptan 3 takımın üst lige yükselmesiydi. Bir takım fazla olsun dedik. Zaten deprem nedeniyle birçok takım ligden çekildi ve onlara düşme kaldırıldı. İşte Diyarbakır, Kahramanmaraş olsun, Osmaniye olsun -ki onlara hak veriyorum- bu doğru ama bizim de burada mücbir sebebimiz var. Federasyon yönetmeliğinde diyor ki; ’Olağanüstü hallerde federasyon statü değişikliğine gidebilir.’ Bu da bir olağanüstü olay ama bunu maalesef olağanüstü hal saymadılar. Bunu mücbir sebep olarak görmüyorlar." 

Levent Uğur, sözlerine şöyle devam etti: "Bu mücbir sebep değil, bu olağanüstü hal değilse nedir? Ben bilmiyorum, büyüklerimiz böyle taktir etti, vardır bildikleri bir şey diyorum, yine bir şey demiyorum ama tabii benim kulüp başkanı olarak vicdanım sızlıyor. Hangi kulüp başkanı liderken otobüsünün takla atmasını ister, kaza yapmasını ister. ’İsterseniz dondururuz’ dediler. Liderken nasıl dondurayım? Zaten 9 maçım kalmış, birisi Kahramanmaraş maçı, artı 3 puanım var. Hiç maça çıkmasam veya altyapıyla çıksam zaten düşmüyorum, 30 puan fark var aşağıyla, düşme potasıyla. 9 maç kalmış 27 puan, bunun 3 puanı garanti 24 puan. Yani ben maça çıkmasam, alt yapıyla çıksam zaten düşmüyorum. Ligden düşen takımlar zaten ödüllendirilmiş oluyor bir nebze ligde tutulmayla. Zaten birçoğu düşüyordu. Onun için başvurdular. Seneye aynı lige terfi ettirilmiş olarak başlayacaklar ama lider takım olmanın suçu nedir? Kim lider takımı ligden çeker?"

banner111


Kazanın pisnik dönüşü yaşanmadığı lig maçından dönerken yaşandığına dikkat çeken Uğur, "Bu çocuklar tatilden veya piknikten dönerken kaza yapmadı. Münferit bir kaza değil, bu takım otobüsü ve deplasmandan dönerken, Türk futboluna hizmet ederken, bu kulübe hizmet ederken kaza yaptılar. Bu çocukların teri hariç kanı aktı, uzuvları kesildi, elini, parmağını kaybeden oyuncular var. Bunun hiç mi bir değeri, anlamı yok? Bu çocukların bir şeyle ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maddiyatla ölçülecek bir şey değil. Ben buradan büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onlar da istiyordur ve yanımızdalardır. Bunun muhakkak bir yolu vardır. Ben buradan değerli federasyon başkanı ve yöneticilerine bir kez daha rica ediyorum. Bir kez daha düşünmeleri gerek. Olmaz diye bir şey olmayacağını düşünüyorum. Muhakkak FIFA’ya bir yazı yazılır, onay alınır, durum belirtilir, bir dosya gönderilir. Düşen takımlara FIFA karışmıyor da bir takım çıkacak, bir takım mı göze battı Türkiye liginde. Zaten 2’nci Lig takımlarının hepsi bizi orada istediğine dair imza verdi. Mağduruz ama mağdur edebiyatı yapmıyoruz. Ben ilk gün yaralıların fotoğraflarını paylaşabilirdim. Bir yaygara koparabilirdik ama biz ’Büyüklerimiz bunu bilir, görür gerekeni yapar’ dedik. Zaten o dakikadan sonra biz de futbol düşünecek durumda değildik. Bizim için o gece saat 04.17’de futbol bitti bu sezon için ama bize illa ki ’Oynayacaksınız kardeşim. Biz sizi çıkarmıyoruz. Sizin liderliğinizi de dikkate almıyoruz’ diyorlarsa yapacak bir şey yok. Çıkıp oynayacağız, netice ne olursa olsun Allah’ın takdiri. Yine de buradan tüm futbol federasyonuna teşekkür ediyorum." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83