banner203

Toklu'dan Cumhuriyet'in 100. yılında anmalı mesaj

Toklu'dan Cumhuriyet'in 100. yılında anmalı mesaj

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla mesaj yayımlayan Mimar Mustafa Toklu;

“Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare” olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlamanın haklı gururu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Milletimizin birçok imkansızlıklar içerisinde, dünyanın en güçlü devletlerine karşı birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyerek, bütün imkanlarını sonuna kadar seferber ederek, topyekûn başlattığı Millî Mücadele sonucunda, bugün huzur ve barış içerisinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Türk Milletinin, hürriyetinin tescili niteliğinde ve en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetin ilanı edildiği 29 Ekim 1923 tarihi, bugün dünya coğrafyasında yaşananları gördükçe bizim için çok daha anlamlı ve önemli bir hal almaktadır.

banner111

Aziz milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak milli duygu ve değerler etrafında kenetlenerek bugüne gelmiştir. Milletimiz yaşadığımız tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başararak Cumhuriyet’i bu yaşına erdirmiştir. Bizler de aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacak ve daha büyük zafer ve başarılarla yarınlara taşıyacağız.

Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar eğitimde, sanayide, kültürde, ekonomide, teknolojide, altyapı hizmetlerinde, savunmada, kısaca her alanda çok önemli gelişmeler kaydetmemize vesile olan Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun, Türkiye'yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına asla izin vermeyeceğiz. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bu noktada bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta ifade ettiği gibi tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışını korumaktan geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerimle; Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yaşını ve tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83