banner203

Toksöz emlak sektörünün sorunlarını dinledi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Tunahan Toksöz, Mahmutlar emlak ve garimenkul sektörü çalışanlarını ziyaret etti. Sektör paydaşları ile bir araya gelerek, sorunları dinledi ve talepleri aldı.

Toksöz emlak sektörünün sorunlarını dinledi

Mahmutlar'ın İçişleri Bakanlığı tarafından ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak yabancı yerleşimine getirilen bazı kriterler konusunda esnafın kaygılarını değerlendirdi.

"Bugün Mahmutlar'da inşaat ve emlak sektörlerimizi dinledim ve taleplerini aldım. Mahallemizin yabancı yerleşimine getirilen bazı kriterler konusunda esnafımızın mutsuz olduğunu gördüm. Bu konuda Alanya'mızın turizm merkezi durumunu, sektörün beklentilerini de ele alarak tekrar bir çalışma yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyiz. Ülkemize döviz kazandıran potansiyeli yüksek yabancı olarak değerlendirme yapmak çok daha doğru olacaktır.

Şehrimizin marka değerini koruyacak ve sektörümüzü de mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yaparak ilgili makamlara ulaştıracağız. Seçime az bir zaman kaldı, ALTSO'da görevi teslim aldığımızda esnafımızın mutluluğu, refahı için gereken ne ise onu şehrimizi koruyarak sağlayacağız.

banner111

Yakın zamanda Yarderesi Projesi'ne başlandı, yine Mahmutlar Kültür Merkezi'nin temeli atıldı. Bu çalışmalar Mahmutlar'ın çehresini daha da güzelleştirecek. Alanya'mızın ihyası ve sektörlerimizin zenginleşmesi için ilgili makamlarla her zaman dirsek teması içinde olacağız." şeklinde görüşlerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 18:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83