Tosmur Camii’nde sabah namazı buluşması düzenlendi

Alanya Müftülüğü ve Alanya İmam Hatipliler Derneği iş birliğiyle kış ayları boyunca her hafta cuma günü farklı bir camide düzenlenen sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Tosmur Camii’nde sabah namazı buluşması düzenlendi

Bu kapsamda Alış ve Develiler Camii’nin ardından son olarak de Tosmur Mahalle Camii'nde Sabah Namazı Buluşması düzenlendi. Programa Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Alanya İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ALİMDER) yönetimi, çok sayıda genç ve vatandaş katıldı.

banner111

“KIŞ AYLARI BOYUNCA DEVAM EDECEK”
Program kapsamında sabah namazından önce Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından, 2022 yılı ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile Mevlid-i Nebi Haftası’ teması olan "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" konulu sohbet edildi. Cemaatle sabah namazı kılınıp tesbihat yapılmasının ardından okunan hatm-i şeriflerin duası yapıldı. Ayrıca İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren ALİMDER Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Mecek ise, sabaha namazı buluşmalarının kış ayları boyunca devam edeceğini belirterek, programa katılım sağlayan ve programa maddi manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83