banner203

Vali Şahin İbradi, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerini ziyaret etti

Vali Hulusi Şahin, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle alternatif turizmin öne çıkan ilçeleri olan İbradı, Akseki ve Gündoğmuş'u ziyaret etti.

Vali Şahin İbradi, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerini ziyaret etti

Vali Hulusi Şahin, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle alternatif turizm denince akla ilk gelen yerlerden olan İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretlerine İbradı ilçesinden başlayan Vali Şahin, Kaymakam İsmail Demirtaş ve Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’dan ilçe hakkında bilgi aldı.

banner111

Tarihi Düğmeli Evler Ziyaret Edildi
Kendine özgü mimarisi ve tarihi dokusuyla turistlerin ilgi odağı olan düğmeli evlerin yer aldığı Ormana Mahallesi’ni ziyaret eden Vali Şahin, Ormana Çarşı İçi Sokakları Sağlıklaştırma Projesi ve Çevre Düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceledi. İbradı ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin 1’inci, Avrupa’nın 3’üncü en büyük yer altı gölüne sahip olan Altınbeşik Mağarası’nı da ziyaret eden Vali Şahin, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yöresel mimariye uygun olarak yapımını sürdürdüğü İbradı İlçe Halk Kütüphanesi ile hizmete açılan Necla-Yaşar Duru Gerontoloji Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Yangın Afet Evleri İncelendi
İkinci ilçe ziyaretini Akseki’ye gerçekleştiren Vali Şahin, Kaymakam Saliha Karataş ile ilçede yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Son olarak Gündoğmuş ilçesine geçen Vali Şahin, temaslarına Kaymakam Murat Yeşilyurt ve Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i ziyaret ederek başladı. Vali Şahin, ziyaretin ardından Türkiye’nin en büyük yangını olarak tarihe geçen Manavgat yangınında zarar gören vatandaşlar için yapılan Yangın Afet Evlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83