banner203

Zavlak: “Alanya tünellerindeki kazaların sebebi yetersiz ışıklandırma”

Alanya Belediye Meclis Üyesi, İç Mimar Nazmi Zavlak, Alanya’nın batısına giden, Dinek ile Doğanay Otel arasındaki üç tünelde sık sık yaşanan trafik kazalarını gündeme taşıyarak, “Yaptığımız inceleme ve edindiğimiz bilgilere göre, yaşanan kazaların sebeplerinin başında, yetersiz ışıklandırma geliyor. Normalde başka turizm merkezleri veya büyükşehirlerdeki tünellerde olduğu gibi yeni teknoloji led ışıklandırma yapılması gerekirken, ne yazık ki Alanya’da pek çok Ankara hizmetinde olduğu gibi burada da sıradan, artık eskimiş ışıklandırma sistemi kullanılıyor” dedi.

Zavlak: “Alanya tünellerindeki kazaların sebebi yetersiz ışıklandırma”

Tünellerde neredeyse her hafta yaşanan ölümlü, yaralamalı veya maddi hasarlı kazalarda, sürücülerin çoğu kez ‘önümüzdeki aracı göremedik’ dediklerine tanık olduklarını ifade eden Zavlak, “Bu da demek oluyor ki, tünellerde ışıklandırma az. Araçların kendi farları bile yeterli gelmiyor. Çünkü başıyla sonu arasında normal gün ışığının neredeyse gözükmediği tünellerimiz var” diye konuştu.

banner111

Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ve Alanya Şefliği’nin yanı sıra iktidar partisine de seslenen Nazmi Zavlak, “Mevcut ışıkların değişmesi çok zor değil. Alanya gibi büyük, hazineye her yıl milyonlarca liralık döviz kazandıran bir turizm kentine bu muamele reva görülmemeli. Ağustos ayındayız, turizmin en yüksek olduğu dönemdeyiz. Dolayısıyla tünellerde yoğun bir ara. sirkülasyonü var. Belki bu ay olmayabilir ama okulların açıldığı, turizm sezonunun yavaşladığı, hava sıcaklığının makul seviyelere indiği Eylül, Ekim veya Kasım aylarında mutlaka tünellere led ışıklandırma yapılmalıdır. Aksi takdirde yaşanan her kaza, meydana gelen her can kaybının sorumluluğu, bu hizmeti yapmayanlardan sorulmalıdır” mesajı verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83