Akdenizli gazeteciler Alanya'da buluştu

Akdenizli gazeteciler Alanya'da buluştu

AGF, AGC'nin ev sahipliğinde ilk kez Alanya'da bir araya geldi. Akdeniz medyasını buluşturan etkinliklerde, Alanya'nın tanıtımı da sağlandı


Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF), Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) ev sahipliğinde, Alanya'nın tarihi yerlerini tanıma fırsatı bulurken, Anadolu medyasının da geleceğini ilçede konuştu.Birçok şehirden gelen cemiyet başkanları ve delegeler, Alanya Kalesi'nde bulunan tarihten bugüne kazandırılmış eserler arasında gezinti yaptı. Bedesten çarşısı, Mutfak Kültür Evi, Sarnıç, Süleymaniye Cami ve Herbaryum müzesinin kapıları gazeteciler için araladı.


'GÖRÜLMEYE DEĞER'


Akdeniz Gazeteciler Federasyonu eşliğinde Alanya Kalesi'nde çok güzel vakit geçirdiğini dile getiren AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, "Gaye Coşkun'a genel başkanlığı devrettik dolayısıyla Alanya cemiyeti başkanımızın Federasyonu yönelik ilk Alanya buluşması gerçekleşmiş oldu. Antalya, Hatay, Kahramanmaraş, Burdur, Isparta, İskenderun, Antakya, Osmaniye ve Kıbrıs'tan toplam 60'a yakın meslektaşlarımızla burada Alanya'da toplandık. Alanya Kalesi gerçekten görülmeye değer. Alanya Belediyemizin kültürümüzü yaşatıyor olduğunu canlı canlı meslektaşlarımıza gösterdik" diye konuştu.


'SAHİP ÇIKIYOR'


Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun Alanya Belediyesi'nin Alanya'nın eski tarihi yapılarına sahip çıktığını belirterek, "Alanya Kalesi'nin uzun süredir restorasyonu devam eden kültürel evlerini gezdik. Aralarında Bedesten Çarşı, Mutfak Kültür Evi Süleymaniye camii ve Herbaryum evini gezdik. Bütün bu organizasyon içerisinde edindiğimiz, gördüğümüz alanlar gerçekten Alanya Kalesi'ne yeni bir soluk atmış dolayısıyla ben öncelikle Alanya Belediyesi'ni kutlamak istiyorum" sözlerine yer verdi.

banner111


AGF heyeti öğle yemeğinde ise Rabbit Restorant'ta ağırlandı. Alanya Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş yaptığı konuşma ile Akdeniz medyasına sergilediği dayanışma nedeniyle teşekkür etti. Akbaş, Başkan Adem Murat Yücel adına misafir gazetecilere şehri sembolize eden hediyeler taktim etti. AGF Başkanı Coşkun da konuşmasında Alanya Belediyesi ve Başkan Yücel'e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 21:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83