Alanya Belediyesi'nden bitkilendirme çalışması

Alanya Belediyesi tarafından yeniden düzenlemesi yapılan Payallar Sanayi Yolunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce bitkilendirme çalışmaları başladı. Çalışmaları Başkan Yücel de yerinde inceledi.

Alanya Belediyesi'nden bitkilendirme çalışması
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentin dört bir noktasında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Alanya Belediyesi tarafından yeniden düzenlemesi yapılan Payallar Sanayi Yolunda da bitkilendirme çalışmaları başladı. Payallar Mahallesi, Sanayi Caddesi’nde bulunan 2 kilometre uzunluğunda ve 4 metre enindeki yaklaşık 8000 m2’lik orta refüj ve kavşaklarda yola görsellik katması amacıyla, peyzaj çalışmalarına başlayan ekipler, bölgenin çehresini değiştirecek düzenlemeler yapıyor. Yol ağaç, çalı ve çok yıllık bitki dikim işlemleri tamamlandıktan sonra çim tohumlarının da çıkmasıyla daha modern bir görünüm kazanacak.

“HEDEFİMİZ DAHA YEŞİL ALANYA”
Çalışmaları Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ile birlikte yerinde inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, daha yeşil bir Alanya için merkezden kırsala kadar saha ekiplerin aralıksız çalıştığını belirtti. Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi her alanda olduğu gibi park, bahçe ve ilçe genelinde uyguladığı yeşil alan projeleri ile örnek bir belediye olmuştur. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 17:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83