banner203

Alanya'da Atık Getirme Merkezi kuruldu

Alanya Belediyesi’nin “Sıfır Atık” kapsamında yatırımları ve çalışmaları devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde kurulan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ile hem atık ürünlerde tasarruf sağlanacak hem de doğa korunacak.

Alanya'da Atık Getirme Merkezi kuruldu
Sürdürdüğü çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle “Sıfır Atık” alanında tüm Türkiye’ye örnek bir belediye olmayı başaran Alanya Belediyesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sıfır Atık alanında ödüllü belediye ünvanı taşıyan Alanya Belediyesi, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni kurarak hem atık ürünlerden tasarruf edilmesini hem de doğaya zararlarının önüne geçilmesini hedefliyor.

14 ATIK ÜNİTESİ BULUNAN ALAN OLUŞTURULDU

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri’ne ait şantiyede oluşturulan merkezin temel amacı, Alanya’nın çevresini ve doğal değerlerini korumak, gelecek kuşaklara aktarmak. 3416 metrekarelik alan içerisinde kurulan tesis, 14 atık ünitesinden oluşuyor. 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde toplanan 14 türden atık türlerine göre ayrılarak lisanslı tesislere gönderilecek. Böylelikle organik atıklar dışındaki atıkların doğaya atılmadan ülke ekonomisine kazandırılması hedefleniyor.

BAŞKAN YÜCEL: “KENTİMİZİ DAHA YAŞANABİLİR KILMAK ADINA ÇALIŞIYORUZ”

Tesisi ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Doğası temiz kent oluşturmak adına çalışıyoruz” dedi. Atık ürünlerin gelişigüzel doğaya bırakılmaması konusunda vatandaşlara da çağrıda bulunan Başkan Yücel, “Oluşturduğumuz bu tesiste kağıt ve karton, plastik, metal, cam, ahşap, giysi ve tekstil, pil (kurşunlu, nikel kadyum, civa, alkali, diğer pil ve aküler, floresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar, elektrikli cihazlar ve elektronik atıklar, ilaçlar, sıvı ve katı yağlar (yenilebilir/bitkisel yağlar) ve hacimli atıklar ile ömrünü tamamlamış lastik atıklar için üniteler oluşturuldu. Vatandaşlarımız bu tür atıklarını lütfen tesisimize ulaştırsın” dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 13:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83