Alanya'da denizi kirleten teknecinin vay haline

Alanya Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli sahilleri sıkı denetleyerek, çevre kirliliği ve mavi kart ile ilgili yasalara uymayanlara 28.608 TL. idari para cezası uyguladı.

Alanya'da denizi kirleten teknecinin vay haline
Denizlerimizin ve çevremizin korunması amacıyla çıkartılmış olan 2872 Sayılı Çevre Kanununa istinaden, 26.09.2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren Gemi Atık Takip Sistemleri (GATS) uygulama genelgesi kapsamında; 05 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Muğla il sınırları içerisinde, 03 Temmuz 2012 tarihinden itibaren de Antalya il sınırları içerisinde faaliyet gösteren bütün gemi/teknelerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’nden ‘Mavi Kart’ temin ederek atıklarını lisanslı atık alım tesislerine vererek mavi kartlarına işletmekle yükümlü oldukları bildirilmişti. Bu kapsamda yasalara uymayanlara Alanya Sahil Güvenlik Komutanlığı 28.608 TL. İdari para cezası uyguladı.

İLÇEMİZDE 2 ADET ATIK ALIM TESİSİ BULUNMAKTA

Alanya sınırları içerisinde Alanya Balıkçı Barınağında ve Alanya Yat Limanında lisanslı 2 adet atık alım tesisi bulunmakta. Atık alım tesisi haftanın 7 günü 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermekte. Alanya'da görev yapan TCSG-92 Komutanlığı ve SAGET-18 Komutanlığı personeli çevre kirliliği ve mavi kart denetimlerini arttırmış olup, yapılan denetim ve kontroller sonucunda 2017 yılı içerisinde deniz kirliliğine sebebiyet veren gemi/teknelere toplamda 28.608 TL. İdari para cezası uyguladı. Çevreyi kirleten gemi/tekne kaptanları hakkında Türk Ceza Kanunu 181-182 maddeleri gereği haklarında iki aydan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk işlemi uygulayan TCSG-92 Komutanlığı ve SAGET-18 Komutanlığı personeli ilerleyen dönemlerde de denetim ve kontroller daha sıkı bir şekilde gerçekleştireceklerini belirterek, denizlerimizin ve çevremizin korunmasına gerekli özen göstereceklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 10:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.