banner203

Alanya'da yangın büyüyor! 13 ev tahliye edildi

Alanya'da yangın büyüyor! 13 ev tahliye edildi

Alanya'nın Üzümlü Mahallesi'nde başlayan yangın rüzgarın etkisiyle büyümeye devam ediyor. Ekiplerin karadan ve havadan müdahalesi sürüyor.

Üzümlü Mahallesi’nde saat 12.00 sıralarında başlayan yangın kozalak sıçramasıyla Gümüşkavak bölgesine yayıldı. Üzümlü’de ki yangın kontrol altına alınırken Gümüşkavak Mahallesin’de ki yangını söndürmek için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarına 4 helikopter 2 de uçak havadan destek veriyor. Yangının yaklaştığı yerleşim yerlerinde ise tahliyelerin başladı.

‘ TEDBİR AMAÇLI ELEKTRİKLER KESİLDİ’

Yangın sebebiyle Dim bölgesinin elektrik enerjisi tedbir amaçlı olarak tamamen kesildi. Yangının söndürülmesinin ardından hasar gören hatlar onarılarak kademeli olarak bölgeye enerji verilecek.

banner111

‘TAHLİYELER BAŞLADI’

Saat 12 sıralarında başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yakın yerleşim yerlerine ulaştı. Yangının yaklaştığı yerleşim yerlerinde 13 ev tahliye edilirken 1 evde yandı. Tahliye edilen evlerde bulunan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda güvenli bölgelere ulaştırılıyor. Yalçı Mahallesi’de tedbir amaçlı tahliye edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83