Alanya’da ‘Atatürk Çocukları’ konulu sergi açıldı

Alanya Kent Konseyi’nin 23 Nisan Kutlamaları kapsamında Alanya Belediyesi’nin desteğiyle hazırladığı “Atatürk Çocukları” konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Alanya’da ‘Atatürk Çocukları’ konulu sergi açıldı

Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı yanında düzenlenen serginin açılışına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ile oda başkanları ve siyasiler katıldı. Serginin açılışı öncesinde konuşma yapan öğrenci Miray Uyar, her yıl 23 Nisan’da dünya çocuklarının imrenerek baktıkları bir bayramı kutladıklarını söyledi. Uyar, “Bugünleri bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. Sevinmek, eğlenmek, oynamak, hayatı gönlümüze yaşamak hakkımızdır. Bu vesileyle bizlere güzel imkanlar sunan belediye başkanımıza teşekkür ederim ama biz çocuklar daha fazla yeşil alan, oyun parkı istiyoruz. Ayrıca akıl ve zeka oyunları etkinlikleri, çocuk tiyatroları, çocuk koroları, resim sergileri, yetenekli arkadaşlarımızın keşfedildiği yarışmalar bekliyoruz. Bizler oyun, imkan, keşfedilmek isteriz. Gün bizim, gelecek bizim, bu vatan bizim” dedi. Serginin açılışının yapılmasının ardından davetliler eserleri inceleyerek çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi.
“ÇOCUKLARIMIZ KENDİLERİNİ ATATÜRK FOTOĞRAFLARINA BENZETTİ”
Serginin 2 gün açık kalacağını belirten Kent Konseyi Başkanı Özcan da, “Alanya Kent Konseyi milli bayramlarda her zaman fener alaylarıyla, kutlamalarıyla ön planda. Pandemi nedeniyle cuma günü sokağa çıkma yasağı vardı. Etkinliğimizi bugüne aldık. Çocuklarımız kendilerini Atatürk fotoğraflarına benzeterek bir kolaj hazırladı. Bu vesileyle çocuklarımıza, öğretmenlerine ve müdürlerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

banner111


 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83