Alanya’da duygulandıran tesadüf

Alanya’da sosyal sorumluluk projelerinde sıkça yer alan, otizmin farkındalık oluşturması amacıyla da çaba gösteren Dr. Aliye Aydoğan, Dünya Otizm Farkındalık gününde toprağa verildi.

Alanya’da duygulandıran tesadüf
Lazer Göz Tıp Merkezi hekimlerinden, Fizik Tedavi Uzmanı Aliye Aydoğan geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetmişti. Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Gökhan Aydoğan’ın da eşi olan Aliye Aydoğan, Alanya’da sosyal sorumluluk projelerinde sıkça yer alıyordu. İki çocuğundan birisi otizmli olan Aliye Aydoğan, otizmin farkındalık oluşturması için de çaba gösteriyordu. Geçen pazartesi mesai sonunda geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden talihsiz doktor, Dünya Otizm Farkındalık Gününde göz yaşları arasında toprağa verildi. 

ORGANLARI UYGUN BULUNMAMIŞTI

Geçen Çarşamba beyin ölümü gerçekleşen Aydoğan’ın organlarının ailesi tarafından bağışlanma kararı alınmıştı. Bu kararın ardından organ bağışı için Aliye Aydoğan'a Covid-19 tespiti için PCR testi uygulanacağı ve testin ardından Aydoğan'ın böbrek, kalp, karaciğer ve kornea organlarının bağışlanacağı belirtilmişti. Ancak Antalya Organ Nakil Merkezi Bilim Kurulu tarafından hastada sepsis ve çoklu organ yetmezliği geliştiği için organ bağışının uygun görülmediği belirtildi. Aydoğan Gürses Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Dönme Mevkii Aile Mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 14:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83