ASAT’tan 1067 km’lik dev hizmet

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, 5 yılda alanya’dan Gazipaşaya’ya, Antalya’dan Kaş’a toplam 1067 km kanalizasyon ağı örerken 315 Milyon TL harcadı. İbradı Ormana, Kaş Gömbe gibi merkeze en uzak bölgelerin asırlık kanalizasyon sorununu çözen ASAT, Gazipaşa’dan Demre’ye, Manavgat’tan Korkuteli’ne kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor.

ASAT’tan 1067 km’lik dev hizmet

Yıllardır kangren haline gelmiş alt yapı sorunlarını gerçekleştirdiği yatırımlarla çözüm üreten ASAT, il genelinde kanalizasyon hattı bulunmayan tek bir mahalle kalmaması için uğraşıyor. ASAT, 5 yılda 19 ilçeye toplam 1067 kilometre kanalizasyon hattı döşedi. Şehri kanalizasyon ağı ile ören ASAT, bu çalışmalar için toplam 315 milyon lira harcadı.

ALANYA’DA 258 KİLOMETRE KANALİZASYON HATTI İNŞA ETTİ

Antalya genelinde modern ve sağlıklı bir kentleşme için kolları sıvayan ASAT, kırsaldaki birçok mahalleyi ilk kez kanalizasyonla tanıştırdı. Elmalı, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerine toplam 199 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandırıldı. Serik, Manavgat ve Alanya’da ise 258 kilometre kanalizasyon hattı inşa edildi. ASAT, Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu’da da 404 kilometre kanalizasyon hattı döşedi. Aksu Macun Mahallesi ilk kez bu dönem kanalizasyon hattına kavuştu.

banner111

AKSEKİ VE İBRADI’YA YENİ KANALİZASYON HATTI

ASAT, İbradı İlçesi Ormana Mahallesi’nin yıllardır çözüm bekleyen kanalizasyon sorununu tarihe gömdü. 7 bin 600 metrelik kanalizasyon hattından bölgedeki 900 hane faydalandı. Ayrıca Akseki ile Bademli ve Güçlüköy mahallelerine 30 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandıran ASAT, uzak mahalleri kanalizasyonla tanıştırdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83