Başkan Yücel'den mahalle muhtarlarına 'Kültür Turu'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e merkez ve kırsalda görev yapan 75 mahalle muhtarlarının katılacağı kültürel amaçlı bir program düzenledi.

Başkan Yücel'den mahalle muhtarlarına 'Kültür Turu'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e merkez ve kırsalda görev yapan 75 mahalle muhtarlarının katılacağı kültürel amaçlı bir program düzenledi. Makedonya’ya bu gece hareket edecek olan Alanya Belediye Başkanı Yücel ve mahalle muhtarları, kültür gezisi kapsamında Osmanlı dönemi yapılarını, tarihi ve kültürel mekanları ziyaret ederek bilgi alacaklar. Heyet, Makedonya kültür turunun yanısıra aynı zamanda resmi temaslarda da bulunacak.

banner111

MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILACAK

Makedonya programı çerçevesinde toplam 75 muhtar ve birim amirlerinden oluşan bir heyetle Makedonya’ya gidecek olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçimiz ve Kavadarci Belediye Başkanlığına resmi ziyarette bulunacak. Başkan Yücel, 4 günlük Makedonya gezisinin ikinci gününde muhtarlarla bir de istişare toplantısı yapacak.

MAKEDONYA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKANLARI ZİYARET EDİLECEK

Çarşamba gecesi yola çıkıp pazartesi geri dönecek olan Makedonya heyeti, 4 günlük program kapsamında Makedonya’nın tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını ziyaret edecek. Alanya heyeti, ilk gün Osmanlı dönemi yapılarında 1438’de inşa edilen Kalkandelen’deki Alaca Cami, Halveti Tekkesi ve Roma dönemi eserlerini ziyaret edecek. Gezinin geri kalan günlerinde ise Resneli Niyazi’nin Sarayı, Manastır, Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim gördüğü Bitola’daki Askeri İdadi, Türk Çarşısı, Osmanlı Döneminden kalma Bedesten, İshak Camii gezilecek. İshak Paşa Camii’nde kılınacak Cuma Namazının ardına heyet daha sonra ziyaretlerini Yeni Cami, Kavadarci Belediyesi, Matka Kanyonu, Matka Ulusal Parkı, Üsküp şehir turu kapsamına Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki yapımı 1469’da tamamlanan Taş Köprü’yle sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 15:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83