Büyükşehir Alanyalı üreticilere  5 bin adaçayı fidesi hibe etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimi ve verimi artırmak amacıyla çiftçilere fide desteğinde bulunmayı sürdürüyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Alanyalı üreticilere susuzluğa dayanıklı adaçayı fidesi hibe edildi. 

Büyükşehir Alanyalı üreticilere  5 bin adaçayı fidesi hibe etti

Başkan Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma projesi kapsamında Alanya’da hem üreticiye destek sağlamak hem de su kaynaklarını verimli kullanmak ve suya fazla ihtiyaç duymayan tıbbi aromatik bitkilerin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bu amaçla 5 bin adaçayı fidesi Antalya Büyükşehir belediyesi Tarımsal Dairesi Başkanlığı mühendisleri tarafından üreticilere teslim edildi. 


ADAÇAYI ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK

banner111


Hibe edilen fideleri alan çiftçiler tarlalarına adaçayının dikimini yaptı. Çiftçilerin ekim çalışmalarına Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ziraat mühendisleri de katıldı. Çiftçi Mehmet Tepe, kendilerine hibe edilen adaçaylarının üretimini yaparak bölgede bu bitkinin ekiminin yaygınlaştırılması için çalışacağını söyledi. Tepe, yaptığı destekleyici projelerle daima çiftçinin yanında olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e de teşekkür etti.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 10:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83