banner203

Coşkun'dan AGC üyelerine yeni müjde

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve başkan adayı Coşkun, cemiyet seçimi öncesi hedeflerini sıraladı. Meslektaşlarının refahı için projeler üreten Coşkun, yeni dönemde de indirim anlaşmaları ve mesleki gelişime katkı sunmak adına çalışmalar yürüteceklerinin sözünü verdi

Coşkun'dan AGC üyelerine yeni müjde

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 4 Aralık saat 11.00'da 13. Olağan genel kurulunu Alanya Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirecek. AGC'nin mevcut başkanı ve başkan adayı Gaye Coşkun da, seçim öncesi AGC üyelerine yönelik yeni hedeflerini açıkladı. Mevcut projelerinin devam edeceğini ve birçok yenilikle üyelerini buluşturacağını müjdeleyen Coşkun, gazetecilerin itibarını zedeleyen her türlü oluşuma karşı mücadele vereceklerinin de seçim beyannamesinde altını çizdi.

DİJİTAL ORTAMDA YAYINLADI

Yenilikçi ve teknoloji çağına uygun bir şekilde hazırkanan seçim beyannamesi dijital ortamda üyelere sunuldu. Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun  seçim beyannamesinde, "Alanya Gazeteciler Cemiyeti, tüm üyelerinin eşit temsil edildiği özgür bir medya örgütüdür. Bundan böyle de hiç bir kişi veya kurumun arka bahçesi olmayacaktır.  Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin kamu kurumları, mülki idareciler, yerel yönetim, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti örgütleri ile mevcut olan ilişkileri meslek etiğinin el verdiği kadar yakın ve gerektiği kadar mesafeli olmaya devam edecektir.  Katılımcı yönetim anlayışımız ile faaliyet göstermeye devam edeceğiz. Yönetim kurulu ve üyelerimizden oluşturulacak Danışma Kurulları ile interaktif yönetişim tarzı benimsenecektir. 

RUSYA VE GÜRCİSTAN TEMASI

Kardeş cemiyet ilişkilerinin geliştirilmesi için mevcut çalışmalarımız sürdürülerek Rusya ve Gürcistan temaslarımız sonuçlandırılacaktır. Bu çalışmalarımız Uluslararası Medya İlişkileri Komitesi adı altında kurumsallaştırılacaktır. 

YASA ÖNCELİĞİ

Mesleki sorunların çözümünde çatı örgütler ile işbirliğimiz devam ettirilecek. Gazetecilik meslek yasasının çıkarılması için yapılan çalışmalar desteklenecektir. Çok sayıda meslektaşımızı mağdur eden İnternet Medya Yasası’nın çıkarılması için çatı meslek örgütümüz ile çalışmalarımız sürdürülecektir. Gazetecilik mesleğinin itibarını zedeleyen, meslek etik değerlerine uymayan sözde gazetecilere karşı verdiğimiz mücadele devam ettirilecektir. 

ALANYA MEDYA AKADEMİSİ GELİYOR

Üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Alanya Medya Akademisi faaliyete geçirilecektir. Dijital medyayı önceliklendiren eğitim programlarına ağırlık verilecektir. Meslek mensuplarımızın yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi için üniversitelerimiz ile işbirliği yapılarak öğretim programları düzenlenecektir. 

banner111

YENİ ANLAŞMALAR YAPILACAK

Meslek mensuplarımızın ve ailelerinin sağlık hizmetlerinden öncelikli, daha düşük maliyetli ve daha geniş çerçevede yararlanabileceği yeni anlaşmalar yapılacaktır. Bu çerçevede ilk olarak Türkiye’deki tüm hastanelerde geçerli olacak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması sağlanacaktır. Dönemimizde üyelerimiz için kazandırdığımız indirimli işletmelerin sayısı ve çeşidini ihtiyaçlara göre artıracak yeni anlaşmalar yapılacaktır. 

KÜLTÜR GEZİLER BAŞLIYOR

Geçtiğimiz dönem pandemi dolayısı ile sınırlı kalan yurt içi ve yurt dışı kültür gezilerimiz artırılarak devam ettirilecektir. Üyelerimizin mesleki gelişimine katkı sunmak için mesleğimizin ulusal düzeyde öne çıkan isimlerinin katılacağı periyodik söyleşi programları organize edilecektir. 

ÖDÜLLER SÜRECEK

Medya başarı ödülleri yarışmamız rekabeti artıracak, yaratıcılığı geliştirecek, mesleki gelişimi teşvik edecek şekilde; fark yaratan mesleki başarıların ödüllendirilmesine devam edilecektir.  

GELİRLERİ ARTTIRACAK ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Yerel medyanın yaşamsal kaynağı olan abone, ilan ve reklam gelirleri başta olmak üzere, meslek mensuplarımızın ve meslek örgütümüzün gelirlerini artırıcı çalışmalar sürdürülecektir. 

TOKİ PROJESİ

Önümüzdeki dönemin en öncelikli işi üyelerimizin başını sokacağı kaliteli, modern bir ev sahibi olmaları için yakından takip ettiğimiz TOKİ projesini tamamlamak olacaktır" sözlerine yer verdi.  -Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 11:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83