El Sanatları Merkezi yenileniyor

Alanya Belediyesi, Mahmutlar Mahallesi’nde hizmet veren El Sanatları Merkezi’ni baştan sona yenileyerek bölgeye modern yeni bir sanat merkezi kazandırıyor.

El Sanatları Merkezi yenileniyor
Mevcut tek katlı el sanatları merkezini yeniden planlayarak binanın üzerine ilave kat ve çatı projesi hazırlayan Alanya Belediyesi, yoğun talep üzerine yetersiz kalan merkezi yeniliyor.

MERKEZDE GELENEKSEL EL SANATLARI İCRA EDİLİRKEN, KURSLAR DA DÜZENLENEBİLECEK

Merkez tamamlandıktan sonra geleneksel el sanatları icra edilirken bir taraftan da eğitim amaçlı çeşitli kurslar düzenlenebilecek. Proje kapsamında 5 adet çok amaçlı derslik, bayanların ders araları vakit geçirebilmesi için kış bahçesi, mutfak, depo ve wc’ler tasarlandı.

BAŞKAN YÜCEL, “İHALESİNİ EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ”

Projesi tamamlanan Mahmutlar El Sanatları Merkezi’nin ihalesini en kısa zamanda yaparak inşaatına başlayacaklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mahmutlar’a modern bir el sanatları merkezi kazandırıyoruz. Merkezde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması için düzenlenecek kursların yanısıra eğitim amaçlı kurslar da verebileceğiz. Kurslar sayesinde ev hanımlarımızın, genç kızlarımızın üretime ve ekonomiye katılımını da sağlamış olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 10:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83