Erdem'den ikinci kura sonucu yorumu: Hak yerini buldu

Erdem'den ikinci kura sonucu yorumu: Hak yerini buldu

ALTSO’nun 7’nci komitesinde yeniden çekilen kura sonucu değiştirmedi. Seçimin galibi Eray Erdem, İlçe Seçim Kurulu’ndaki kuranın ardından açıklama yaptı.

banner111

ALTSO seçimlerinde Eray Erdem ve Bilal Gömeç’in oylarının eşit çıktığı 7’nci komitede Eray Erdem’in itirazda bulunduğu İlçe Seçim Kurulu, kuranın yenilenmesine karar verdi. İlçe Seçim Kurulu’nda yeniden çekilen kuraya seçimin galibi Eray Erdem ve adaylardan Tunahan Toksöz de katıldı. Bilal Gömeç’in ise avukatı bulundu. Çekilen kura sonrası sonuç değişmedi ve Erdem 35, Gömeç 22, Toksöz’ün listesinden 12 üyenin meclise girdiği kesinleşmiş oldu.

“HAK YERİNİ BULDU”

Kura çekimi sonrası Alanya Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Eray Erdem, “Dilekçemizi verdik. Hak yerini buldu. Hem ilçe seçim kurulu hakkaniyetli yaptı, hem de ilahi adalet yerini buldu. Ayrıca Tunahan Toksöz kardeşime de çok teşekkür ederim. Buraya kadar geldi. Seçime katılan adaylardan birisi olarak o da buradaydı” dedi.

“NAMUSA SAHİP ÇIKMAK İÇİN BURDAYDIK”

Bilal Gömeç’in İl Seçim Kurulu’na itiraz etme kararı aldığı yönündeki iddialar da sorulan Erdem, “Kendi tercihleri. Alanya kamuoyunun böyle gereksiz bir şeyle tekrar meşgul edilmesini çok doğru bulmam. Çünkü iş insanları bize oylarını teslim ediyorlar. Anadolu’da bir tabir vardır; Oy namustur! Tabiri caizse bize namusunu teslim eden insanların namusuna sahip çıkmak için buradaydık. Hakkaniyetli olması gerektiği şekilde tekrar geldik, kuramız çekildi. Alnımız ak çıkıyoruz. Bir sorun yok” ifadelerini kullandı.

“ALANYA KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Bundan sonraki süreç hakkında da konuşan Erdem, “Bekleyeceğiz. Başından beri söylediğim şudur: Bizim önceliğimiz hep Alanya oldu. Defalarca söylemiştim, eğer benim haricimde başka aday arkadaşımız birinci çıksaydı inanın ben kayıtsız şartsız destek verir ve Alanya menfaatleri için yanında olurdum. Bu arkadaşlarımızdan da aynı şeyi beklerdim. Ama maalesef kendi tercihleri. Alanya kamuoyunun takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

PAŞAOĞLU: “ADALET TECELLİ ETTİ”

Erdem’in grubunda yer alan Alanyum AVM Genel Müdürü Ahmet Paşaoğlu da “Yeniden çekilen kurada yine 1’e 1 çıktı. Yüce Yaradan’ın adaleti. Adalet tecelli etti. Hak eden taraflar kendi asil üyelerini kazandı. Aynı yerdeyiz, aynı yoldayız. Aynı meclis üyeleri ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2022, 04:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83