Kent Konseyleri Adana'da toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği 'Mekan, Sanat ve Şehir' temalı 10. Buluşması ve Devir Teslim Töreni Adana Kent Konseyinin ev sahipliğinde Adana’da gerçekleşti. Toplantıya Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyesi olan Alanya Kent Konseyini temsilen Başkan Nurhan ÖZCAN ve Genel Koordinatör Faruk Nafiz KOÇAK katıldılar.

Kent Konseyleri Adana'da toplandı
BAŞKAN ÖZCAN ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA PLAKET VERDİ

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye ve Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Sazak’a plaket ve hediyelerini taktim ettiler.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanlık devir teslim töreni gerçekleşti. Başkanlık Eskişehir Kent Konseyinden Adana Kent Konseyine geçti. 9. Dönem Başkanı Nuray Akçasoy yeni dönemde görev alacaklara teşekkür etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün açılış konuşmasını yaptıktan sonra “Kent Estetiği Bağlamında Mekan, Kültür, Sanat” paneline geçildi. Panele katılımcı olarak Prof. Dr. Mehmet Narlı, Çekül Vakfı Başkanı Metin Sözen, Gazeteci Nebil Özgentürk katıldılar. 

Panel sonrası Ortak Değerlendirme Toplantısına geçildi. Kent Konseylerinin güçlendirilmesi ve çalışma yapılarının desteklenmesini konuşan Başkan ve Genel Sekreterler güçlü yerel yönetimlerin güçlü kent konseyleri ile olacağına görüş birliğine vardı. Alanya Kent Konseyinin başarılı çalışmalarından bahseden Başkan Nurhan Özcan Alanya’daki deneyimlerinden bahsederek diğer Kent Konseyleri ile iş birliğinin geliştirileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 14:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83