Kiriş'ten Alanya'daki siyasilere çağrı

Kiriş'ten Alanya'daki siyasilere çağrı

Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Partili Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, yerel siyasetçiler, sosyal medyayı aktif kullananlar ve başkanlardan sosyal hesaplarından aşılama için ön ayak olmaları çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mehmet Ali Kiriş, şöyle konuştu: “Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs hastalığının çaresi olan aşı olağanüstü bir hızda bulundu. Hükümetimiz, bakanlığımız üretici olmamıza rağmen aşıyı temin edip hiç bir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde risk gurupları oluşturarak aşılamaya başladı. Aşı firmaları ile yapılan anlaşmalara siyaset bulaştı aşı krizleri girdi. Daha yeni yapılan anlaşmalarla hem Çin kökenli hem de Alman ve Rus kökenli aşılarımız gelmeye başladı.

Haziran ayının ilk günü ile 50 yaş ve üzeri de aşılama takvimine girdi. Bu hastalıktan kurtulmanın yolu, toplumun en az yüzde 60'ının aşılanması gerçeği ortada iken aşı randevusu alanların büyük bir kısmının randevuya gitmediği ortaya çıktı. Hep dedik, aşı hakkında fikir sahibi olmadan, iddiaların doğruluğunu bilmeden, sadece siyaset olsun gündemi dolduralım, payımızı alalım diye yapılan sorumsuz açıklamaların bu aşılanma çekincesinde etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum.

banner111

Pandemi başladığı günden itibaren hep hatırlatmıştık. Konu sağlık olunca hassas olmak lazım. Provokatif söylemlerle toplum sağlığını tehlikeye atmayalım demiştik ama durum ortada. Bu aşı tüm dünyada yoğun olarak uygulanıyor. Etkinliği ortada bilimsel olarak kanıtlanmış. Şüphe olsa sağlık çalışanlarımız, başkanlarımız olur muydu? Aşı karşılaştırmaları, yerlisi yabancısı derken halkımızın da aklı karıştı. Artık aşı var, randevu da. Lütfen bu hastalığı bitirmek için aşımızı zamanı gelince olalım.

Yerel siyasetçilerimizden, sosyal medyayı aktif kullanan arkadaşlarımdan, başkanlarımızdan ricam kendi sosyal hesaplarından aşılama için ön ayak olmaları ve toplumca bu illetin etkilerini yok etmek için aşılmanın önemini ve gereğini anlatmaları. Hep birlikte toplumu bilgilendirelim. Bu arada dün ben aşılama takvimine yaş gurubumun girmesiyle aşımı oldum ve hem kendimi hem de toplum üzerindeki riskimi azalttım.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83