banner203

Kiriş'ten bilgi kirliliği uyarısı

Kiriş'ten bilgi kirliliği uyarısı
AK Parti Alanya Belediyesi Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, Esnaf Destek Paketi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı görseli paylaşarak esnafı bilgi kirliliğine karşı uyardı.
Adalet ve Kalkınma Partisi Alanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, Esnaf Destek Paketi ile ilgili olarak bilgi kirliliği yaşandığını söyledi. Sosyal Medya Hesabından, yaptığı paylaşımda Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan görseli paylaşarak esnafın hangi şartlarda paketten faydalanabileceğini açıkladı.

BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT

Kiriş, yaptığı açıklamada “Esnaf Destek Paketi açıklandıktan sonra birçok özellikle sosyal medyada bir çok paylaşımlar yapıldı. Doğru olanı da vardı. Yanlış olanı da. Özellikle esnaftan SGK ve vergi borcu yoktur kağıdı istenmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu evraklar daha önceki şartlarda oluşturulmuş evraklar. Ayrıca kooperatiflerden kredi kullanmış esnaflar da üyesi olduğu kooperatiften tekrar kredi kullanabilir. Ben vatandaşlarımızı yetkili mercilerin yaptığı açıklamalar dışındaki açıklamalara inanmamaya davet ediyorum.” Diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 00:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83