Medyanın kalbi Alanya’da attı

Medyanın kalbi Alanya’da attı

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetim Kurulu Alanya'da toplandı. 4 Mayıs cumartesi günü başlayan temasları kapsamında AGF yönetimi 5 Mayıs Pazar günü Noxinn Deluxe Otel’de medyanın sorunları ve son gelişmeler üzerine toplantısını yaptı. AGF'nin toplantısına Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Gülebak da katıldı.

Alanya Medya Zirvesi TGK Dış İlişkiler Koordinatörü ve AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Başkan Vekili ve Osmaniye Cebeli Bereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, AGF Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, AGF Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Gazeteciler Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu, AGF Genel Başkan Yardımcısı ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel,  AGF Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin İnternet Gazeteciler Başkanı Abdulvahap  Şehitoğlu,  AGF Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan  Deveboynu,  AGF Genel Sekreteri Abdulkadir Kalender, AGF Mali İşler Sekreteri Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Ahmet Duran Yenigün, AGF Yönetim Kurulu üyeleri İlyas Bayraktar ve Ersin Şimşek'in katılımı ile yapıldı. 


"BİK YEREL MEDYAYI ÖNEMSİYOR"
AGF'nin yönetim kurulu toplantısında konuşan Tahir Gülebak, toplantıya davet edilmesi nedeni ile teşekkür etti. Gülebak şunları söyledi: "Basın İlan Kurumu medya kuruluşlarımızın menfaatleri, yasa ve yönetmeliklerin uygulanması hususunda işbirliği ile çalışmayı önemsiyor. İlan ücretlerinde  medyanın şartları düşünülerek önemli iyileştirme yapıldı. Yönetim Kurulumuz önümüzdeki aylarda yine medyamız için olumlu bir çok karar alacak, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. 1 Mayıs 2024 tarihinde süresi dolacak olan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İllerinde bulunanlar gazete ve internet haber sitelerine yönelik alınan önlemlerin süresi 1 Ağustos 2024 tarihine kadar uzattıldı. Diğer önemli kararımız ise internet haber siteleri ile ilgili. 1 Ekim - 31 Aralık 2023 tarihleri arasında asgari trafik şartı sebebiyle ihlal süresi kadar göstergesi düşürülen 174 internet haber sitesi için dosyalar Yönetim Kurulumuzun gündemine geldi. Geçiş dönemi olarak değerlendirildi  174 internet haber sitesine ayrıca Yönetim Kurulu müeyyidesi uygulanmasına gerek olmadığı yönünde karar alındı."dedi. 

banner111


GAZETECİLER TALEPLERİNİ İLETTİ
AGF'nin toplantısında cemiyet başkanı gazeteciler Gülebak'a talepleri ilettiler. İnternet yasasının uygulanmasında karşılaşılan sorunlar, sosyal medya gazeteciliğinin sektöre olumsuz etkileri ve dijital medyanın gelişimi karşısında sektörün teknik açıdan geliştirilmesi  konuları talep olarak gündeme geldi.
Yaklaşık 4 saat süren AGF'nin 2024 yılı çalışma programının da yapıldığı toplantının ardından AGC Başkanı ve AGF Genel Başkanı Coşkun toplantıya katılan Gülebak ve cemiyet başkanlarına teşekkür ederek sözlerine başladı. Ev sahibi AGC'nin yönetim kurulu ve toplantıların yapıldığı Noxinn Delux Otel yönetimine teşekkür eden Coşkun şunları söyledi: "Federasyonumuz fikir ve önerileri ile geçmişte bir çok konuda öncülük yaptı. Bugün Alanya'da yaptığımız toplantıda ele alınan, rapor haline getirilecek konular da gelecekte bizim için değerli olacak. Her zaman savunduğumuz Gazetecilik Meslek Yasası bizim şiddetle önemsediğimiz bir konu. Çözüme ulaşıncaya kadar söylemeye devam edeceğiz." 


JÜRİ TOPLANTISI YAPILDI
Öte yandan AGF Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Alanya'da AGC 2023 yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışması Jüri değerlendirme toplantısı da yapıldı. AGC Başkanı Coşkun, 4 Mayıs Cumartesi günü yapılan jüri toplantısında yarışmaya katılan eserlerin değerlendirildiğini, sonuçların önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda açıklanacağını duyurdu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83