banner203

Menderes Türel'den 23 Nisan mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 23 Nisan mesajı şu şekilde:

Menderes Türel'den 23 Nisan mesajı
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98’inci yıldönümünü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle yola çıkan Türk Milleti, vatanı uğruna büyük mücadeleler vererek bağımsızlığını kazanmış ve bugünlere gelmiştir. 23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi milli egemenliğimizin, bağımsızlığımızın ve demokrasinin simgesi olarak 98 yıldır varlığını sürdürmektedir. 
Bizler tıpkı dün olduğu gibi bugün de her şartta ve koşulda vatanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza ve demokrasimize sahip çıkıyoruz. Türk Milleti, 15 Temmuz’da demokrasimize göz dikenlere en güzel cevabı vererek 1920 ruhunu hala kaybetmediğini de herkese gösterdi.
Kıymetli Antalyalılar, 

Sevgili çocuklar,

Atatürk, cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının büyükleri olan siz çocuklara emanet etti. Türk milleti için büyük bir anlam taşıyan 23 Nisan’ın kıymetli çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlereduyduğu güvenin bir göstergesidir.

Çocuklar, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olarak sizler geleceğimizsiniz. Ülkemizin ve dünyanın geleceğine de sizler yön vereceksiniz. Bugün ne yazık ki dünyanın birçok yerinde masum çocukların savaşa, zulme, açlık ve sefalete maruz kaldığını görüyoruz. Çocukların yüzlerinde acı ve ızdırap değil, sevgi ve mutluluk olması en büyük temennimizdir. Dünyanın neresinde olursa olsun bütün çocukların yüzlerinde gülücükler açmalıdır. Geleceğin büyükleri olarak barış, sevgi ve hoşgörünün hüküm sürdüğü bir dünya istemek sizlerin en büyük hakkıdır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sizlerin bu bayramı da neşe içerisinde dolu dolu kutlamanız için 3 gün süren etkinlikler hazırladı. Cam Piramit alanında birbirinden eğlenceli şenlik havasında kutlamalar sizleri bekliyor. Türkiye’nin en büyük balon parkı ‘Zıp Zıp Park’, ‘Oyuncak Müzemiz’ 23 Nisan’da ücretsiz olarak hizmet verecek ve efsane Geri Dönüyor sloganıyla bambaşka bir görünüme kavuşturduğumuz Şarampol Caddesi’nde çocuklarımızla şenlik yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Sizler her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. Aileleriniz ve arkadaşlarınızla birlikte 23 Nisan coşkusunu en güzel şekilde yaşamanızı dilerim. 
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 12:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83