Sapadere'de yangının yaraları sarılıyor

Alanya Kent Konseyi Üyeleri Sapadere'de çıkan yangın sonrası izleri siliyor.

Sapadere'de yangının yaraları sarılıyor
Alanya Kent Konseyi’nin organizasyonuyla Sapadere bölgesine gönüllüler tarafından fidan dikimi yapıldı. 30 Haziran 2017’de çıkan ve 4 gün süren yangında alevlerin yerleşim merkezlerine de sıçramasıyla 12 kişi yaralanmış 15 ev zarar görmüş, yüze yakın ev tahliye edilmiş ve çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan telef olmuştu. Acı olayda 2 bin 70 hektar alan zarar görmüştü.

“KADINLAR DA FİDAN DİKTİ”

Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı Demirtaş Bölge Şefliği ekipleriyle birlikte Sapadere bölgesinde konsey bünyesindeki gönüllülerle birlikte fidan dikimi yaptıklarını söyleyen Konsey Başkanı Nurhan Özcan, “Alanya Kent Konseyi olarak çevreyle alakalı etkinliklerin her zaman olduğu gibi yine öncüllüğünü yapıyoruz. Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir Türkiye bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadınlarımızla birlikte anlamlı bir çalışmaya imza atmış olduk” dedi.

“YÜZEY ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIK”

Demirtaş Orman Bölge Şefi Süreyya Tunç ise sivil toplum kuruluşlarının sosyal sorumluluk projeleriyle ormanlara yaptıkları katkıların tüm orman işçilerine önemli bir moral ve motivasyon kaynağı olduğunu söyleyerek, “Üzücü olay sonrasında doğanın yeniden eski halini hızlı şekilde alması için yüzey çalışmalarını tamamladık. Fidan ve tohum dikimlerini tamamlayarak bölgeyi yeniden doğal haline bırakacağız. Alanya Kent Konseyi’ne hassasiyetlerinden ötürü ve çalışmalarımıza destek olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ertekin Tur katkılarıyla yapılan etkinliğe Alanya Turistik İşletmeciler Deneği (ALTİD) de destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 17:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83