'ŞEHİDİMİZİN HESABINI KİM VERECEK?'

Vatan Partisi Alanya İlçe Örgütü dün Mardin Dargeçit'te yanan okul inşaatına müdahale eden itfaiye ekibinin güvenliğini sağlamak amacıyla giden polis aracının geçişi sırasında mayın patlaması sonucu 3 görev arkadaşı ile birlikte şehit olan Dargeçit İlçe Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy için gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından Vatan Partisi üyeleriyle birlikte parti binasında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu şunları söyledi.

'ŞEHİDİMİZİN HESABINI KİM VERECEK?'
TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Türk Milleti’ nin başı sağ olsun. Açılım sürecinin geldiği son nokta ortadadır. Toprak altına gömülmüş 100’lerce bomba, şehre inmiş 1000’lerce terörist, meclisteki partilerin el birliğiyle teröristi meclise sokmaları, ABD’nin ve AB‘nin PKK’yı kara gücü ilan etmesi bugünlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Süreç daha eskiye dayanmaktadır. 2002’den beri PKK’ya karşı kuzu kesilen, 2007’den sonra ise TSK’yı dışlayıp kışlasına kapatarak PKK’yı “cici çocuk” konumuna oturtan, Esad’ı yıkmak için IŞİD terörüne arka çıkan AKP iktidarı (RTE) ipin ucunun kaçtığını fark etti. Kara ayağı sınırlı bir operasyon başlattı. Tüm bu süreçte proje memurları sınıfta kaldı.

TEHDİDİ KORKMADAN SAPTAYACAĞIZ: “PKK ABD’NİN KARA GÜCÜDÜR”

Türkiye tehdidin nereden geldiğini korkmadan saptayacak. Korkarak tehdide çare bulamazsınız. Amerika planlarını yapmış ilan ediyor. Açıkça diyor ki ABD: “PKK bizim kara gücümüzdür.” Amerika PKK’yı stratejik piyon olarak kullandığını bağıra bağıra söylüyor. Bunları görmeden kimse Türkiye’yi savunamaz. Bunları görmeden Atatürk Devrimi’ni, Türkiye’nin güvenini, huzurunu, barışı kimse sağlayamaz.

PKK’NIN TÜRKİYE’Yİ BÖLEBİLECEĞİ ORTAM YARATILIYOR

Biz Vatan Partisi olarak şu açıklamayı yapmıştık: Türkiye yalnız demokratik yoldan değil silahlı yoldan da bölünüyor. Bir yandan PKK’yı Meclis’in göbeğine oturtuyorlar bir yandan da Türkiye’nin PKK ile mücadele kararlılığını yok ediyorlar ve ABD Türkiye’yi PKK/PYD ile işbirliğine zorluyorlar. Böylece PKK’nın Türkiye’yi bölebileceği bir ortam yaratmaya çalışıyorlar. PKK ile işbirliğinin siyasi sonuçları ne? Türk Milleti’ni Anayasa’dan kaldırmak ve Kürdistan’a özerklik. Yani ABD Türkiye’yi yeniden düzenlemek, Kemalist Devrimi ortadan kaldırmak için süreci devam ettiriyor. Bunun için buna bir tek cevap var: Türkiye Cephesi. Bizler bunu bıkmadan usanmadan söyleyeceğiz. Çözüm bu kadar açık ve nettir.

TÜRKİYE CEPHESİ KURULMALIDIR

Biz Vatan Partisi olarak diyoruz ki: Bir Türkiye Cephesi kurulmalıdır. Ortadoğu’daki bölücü ve yobaz terörünün arkasında Amerika ve İsrail var. O zaman bir Türkiye Cephesi ABD, İsrail ve onların aleti durumunda olan PKK’ya karşı bir Türkiye Cephesi kuralım. PKK’yı yanına alan, kucağına alan bir barış cephesi Türkiye’yi vurmak için kurulur. O bir ihanet cephesi olur. Onun için CHP’yi bu ihanet içinde yer alan tutumdan vazgeçmeye çağırıyoruz.  Bakın CHP, HDP’nin koruyucusu kesildi. Bir eli HDP’de, bir eli AKP’de. AKP’de aynı şekilde hala çözüm sürecinden bahsediyor. Hala PKK ile işbirliğinden bahsediyor. Derhal buna AKP’de CHP’de son vermelidir. ABD ve İsrail’e karşı bir Türkiye Cephesi zorunluluktur. Vatan Partisi Türkiye Cephesi’nin başında yer alıyor. PKK ile el ele veren bir cephe değil, bölücülüğe karşı bir Türkiye Cephesi kurulacaktır.

PKK İLE AKP VE CHP’Yİ EL ELE TUTUŞTURUYORLAR

Türkiye’ye PKK ile işbirliği yapma dayatması var. Bu Hrant Dink suikastından sonraki kampanyaya benziyor. Bakın suikast oldu ardından 10 yıl geçti, suikastın Amerika merkezli F-tipi Gladyo tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Ama Hrant Dink suikastı nasıl kullanıldı? Bu Suruç olayında da gençlerimiz hayatlarını verdi ama onların umurlarında değil. Onlar bir tek şunu düşünüyorlar: Biz PKK’yı Türkiye’ye nasıl sevdiririz? Biz PKK ile AKP ve CHP’yi nasıl el ele tutuştururuz? Zaten el le tutuşmuş durumdalar. Bunu nasıl kalıcı bir iktidara dönüştürebiliriz? Türkiye’ye şunu diyorlar: “Bakın siz Türk Milleti’ni Anayasa’dan çıkartmazsanız, PKK ile işbirliği yapmazsanız bu terör devam edecek.” Aynı zamanda Türkiye’nin PKK’ya karşı askeri harekette bulunması da bu şekilde tehditle karşılanıyor. Bakın PKK Başçavuşumuzu Adıyaman’da şehit ediyor, öbür yandan Amerika diyor ki PKK ile işbirliği yapın.

AKP VE CHP, PKK İLE İŞBİRLİĞİNE DERHAL SON VERMELDİR!

 Onun için buradan AKP ve CHP’yi şiddetle uyarıyoruz. Derhal PKK ile işbirliğine son verin diyoruz. Bu yönde atılacak her olumlu adımın yanındayız. Olumsuz değiliz, onların Türkiye’ye kötülük yapmasını istemiyoruz, Türkiye Cephesi’nde yer almasını istiyoruz. Bu bir hükümet meselesidir. Türkiye bir Milli Hükümet ihtiyacı içindedir. Vatan Partisi buna taliptir. O zamana kadar da biz bütün partileri Türkiye Cephesi’nde bulunmaya davet ediyoruz. AKP ile CHP bir hıyanet hükümeti kurma hazırlığı içindedirler. PKK terör örgütünü de hedef alan bir uygulama içinde yer alırlarsa Vatan Partisi bunu destekleyecektir. Bakın Suriye ile işbirliği yapalım, Türkiye’de bombalar patlamaz. Başından beri söyledik, Suriye’yi bölenler Türkiye’yi bölüyorlar. Türkiye’de teröristlerle işbirliği yapan her hükümeti, Türk Milleti yıkacaktır!

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 12:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83