Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87.yılı Alanya'da çoşkuyla kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı tanınışının 87. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Başkan Yücel, günün anısına kadınlara karanfil dağıttı.

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87.yılı Alanya'da çoşkuyla kutlandı

banner111

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 87. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında Alanya’daki kadın dernekleri, siyasi partilerin kadın temsilcileri ve kadın yöneticiler Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de törene katılarak, kadınlara karanfil dağıttı.

“KADINLAR HER ALANDA DAHA ÇOK ROL ÜSTLENMELİ”

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yapan Başkan Yücel, “Fedakarlığı ve cesaretiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda büyük pay sahibi olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Kadınlarımızın sosyal, kültürel ve siyasal hayatta daha çok yer almasını diliyorum. Türk kadınına bu hakkı tanıyan ve ‘Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ övgüsünde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83