Alanya Belediye Tiyatrosu'ndan yeni oyun

Alanya Belediye Tiyatrosu'ndan yeni oyun

Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları, ALKÜ’lü öğrenciler ile birlikte hazırladıkları “Yeşilçam” adlı oyunla 24 Nisan’da prömiyer yapacak. Yönetmenliğini Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncularından Nilay Kaya ve Burak Kaya’nın yaptığı komedi türündeki oyun ücretsiz sahnelenecek.

Öğrencilerin sanatla tanışması, sahne tozu yutması ve ilgisinin artırılması maksadıyla “Sende Sahnedeki Yerini Al” isimli proje kapsamında Alanya Belediyesi Gençlik Hizmetleri Birimi, Alanya Belediye Tiyatrosu ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından hazırlanan “Yeşilçam” adlı oyun 24 Nisan’da prömiyer yapacak. Seçmeleri 2022 yılı Kasım ayında yapılan ALKÜ öğrencilerinin sahne alacağı 24-25 Nisan tarihlerinde saat 20.00’da Alanya Belediye Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluşacak.

banner111


İZLEYİCİLERE NOSTALJİYİ YAŞATACAK
Yönetmenliği Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncularından Nilay Kara Kaya ve Emir Burak Kaya’nın üstlendiği oyun 2 perdeden oluşuyor. +13 yaş ve komedi türündeki oyun, 1 saat 45 dakika sürecek. Dönemin ünlü aktrislerinden Lalifer Gül’e aşık olan Arif’in Lalifer’in tanışma hikayesini konu alan komedi türündeki oyun ücretsiz olarak sahnelenecek. Konusu ise şöyle; Ünlü bir aktris olan Lalifer’e aşık olan Arif, Lalifer ile tanışmak için film çekmeye karar verir. Film çekmek için yeterli parası olmayan Arif’in yolunun Artiz Kahvesi’ne düşmesi ile olaylar ilginç bir hal almaya başlar.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2024, 12:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83