banner203

Yöresel yemeklerimiz İstanbul için hazır

Alanya Belediyesi Mutfak Mirası ekibi, 2 Nisan’da yöresel yemek ve lezzetleri tanıtacağı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması için hazırlıklarını tamamladı.

Yöresel yemeklerimiz İstanbul için hazır
Alanya Belediyesi, şehrin yöresel lezzetlerini tanıtmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Mutfak Mirası ekibi, 2 Nisan Pazar günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması için Alanya ayağının hazırlıklarını tamamladı. Bugün 19.00’da karayolu ile İstanbul’a hareket edecek olan kafile, Pazar gününe kadar stant hazırlıklarını tamamlayacak.

BU YILIN TEMA MUTFAĞI ALANYA YÖRESEL YEMEKLERİ

Her yıl Türkiye’nin farklı bir bölgesinin yöresel mutfağını ağırlayan etkinlikte bu yıl tema mutfağı olarak Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürü işlenecek. Alanya Belediyesi’nin Haliç Kongre Merkezi Kuleli Salonu’nda kuracağı standında, yöresel mutfak sunumları ve tadımları yapılacak. Gelen konuklara sadece Alanya yemeklerinin ikramından oluşacak öğle yemeği menüsü Akdeniz Aşçılar Derneği, AHEP Üniversitesi Gastronomi Bölümü ve Alanya Belediyesi mutfak ekibi ile gerçekleştirilecek. Ayrıca Alanyalı ev hanımlarının tamamen yerel ürünlerden oluşan geleneksel pişirme yöntemleri ile hazırladıkları yemekler, tatlılar ve tarımsal ürünleri Alanya Belediyesi’nin tanıtım standında sergilenecek.

TARIMSAL, TROPİKAL VE YÖRESEL TATLARDAN ÖRNEKLER HAZIRLANDI

Alanya Belediyesi Mutfak Mirası ekibi, Haliç Kongre Merkezi’nde Pazar günü misafirlerin beğenisine sunacağı yöresel lezzetler için bütün çeşitleri hazırladı. Tarımsal ürünlerden tropikal lezzetlere, yöresel tatlardan geleneksel ürünlere birçok ürün hazırlanarak ustaların marifetli elleri için paketlendi.

31 KİŞİLİK EKİP KURULDU

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması için Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 31 kişilik ekip kuruldu. Alanya Belediyesi’nin kurduğu 31 kişilik Mutfak Mirası Ekibi’nde 10 kişi Akdeniz Profesyonel Aşçılar Derneği’nden 3 öğrenci ve 1 mutfak eğitmeni ödüllü şef AHEP Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nden ve Alanya Belediyesi personelinden oluşuyor.

ÖĞRENCİLER AVOKADODAN YAPILACAK FARKLI LEZZETLERİ SUNACAK

Kafileye AHEP Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nden katılacak öğrenciler ve mutfak eğitmeni, Alanya’nın gelenekselleşen lezzeti avokado meyvesinden farklı lezzetleri misafirlerin beğenisine sunacak. Ayrıca ALTAV Müdürü Seda Özbek de kafilede yer alarak Alanya’nın tanıtımını yapacak.

1500 kişilik öğlen yemeği ve Tema Mutfağı standının Pazar günü düzenlenecek olan Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması’na damga vurması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 14:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83