Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nı oybirliği ile kabul etti.Akdeniz Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk yönetiminde Mayıs ayı 2’nci birleşimini gerçekleştirdi....

Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisi, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nı oybirliği ile kabul etti.

Akdeniz Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk yönetiminde Mayıs ayı 2’nci birleşimini gerçekleştirdi. Belediye konferans salonunda yapılan toplantıda, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’na ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu ele alındı. Plan ve Bütçe Komisyonu, 2012 Mali yılı Kesin Hesabının yapılan görüşme ve inceleme neticesinde Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Usulü Yönetmeliğinin 40. ve 41. maddelerinin içeriğine uygun olarak hazırlandığını, eklerinin tamam olduğunu tespit etti. 2012 Mali Yılı Gider Bütçesinin 81 milyon 781 bin 700 lira olarak gerçekleştiği belirtilen raporda, belediyenin 2012 Yılı net geliri 60 milyon 638 bin 270 lira 43 kuruş olduğu kayıtlara alındı. Buna göre Akdeniz Belediyesi 2012 yılı Gelir Bütçesi gerçekleşme oranı yüzde 74, Gider Bütçesi gerçekleşme oranı ise yüzde 84 oldu. Raporda ayrıca ödenek üstü veya bütçe dışı bir harcama bulunmadığı, ödemelerin yürürlükteki mevzuat çerçevesinde usulüne uygun planlı bir şekilde yapıldığının tespit edildiği belirtildi. Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerinin oybirliğiyle kabul ettiği rapor, meclis üyeleri de oybirliği ile kabul etti.

banner111

Akdeniz Belediye Başkanı Türk, 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Kesin Hesabı’nı oybirliğiyle onaylayan meclis üyelerine teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83