Seçer ‘dünya Çiftçiler Günü’nü Kutladı

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, çiftçilerin son yıllarda yaşadıkları zorluklar nedeniyle ‘şenlik günü’ olarak kutlanan hasat günlerinin artık ‘yas günü’ haline dönüştüğünü belirterek, uygulanan yanlış tarım politikalarından...

Seçer ‘dünya Çiftçiler Günü’nü Kutladı
CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, çiftçilerin son yıllarda yaşadıkları zorluklar nedeniyle ‘şenlik günü’ olarak kutlanan hasat günlerinin artık ‘yas günü’ haline dönüştüğünü belirterek, uygulanan yanlış tarım politikalarından biran önce vazgeçilmesini istedi.

CHP’li Seçer, ’14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ dolayısıyla kutlama mesaj yayınladı. Mesajında, yaşamın temel gıda ihtiyacını karşılayan tarım ve hayvancılığı, gelişmişlik düzeyi ne olursa olsun tüm dünya için büyük önem taşıdığını vurgulayan Seçer, “Tarım alanları, tarımsal üretim potansiyeli ve zengin ürün çeşidine sahip olan Türkiye’de alın teri ile emeği yoğuran ve zorlukla üretmek için gecesini gündüzüne katan çiftçiler son yıllarda çok zor günler geçirmektedir. Önceleri ‘şenlik günü’ olarak kutlanan hasat günleri bu özelliğini yitirmiş, ‘yas günü’ haline dönüşmüştür” dedi.

Sadece son 10 yılda 1,5 milyona yakın insan tarımdan zorunlu olarak koptuğunu öne süren Seçer, “Bilinçsiz sürdürülen politikalarla Türkiye tarım ve hayvancılıkta ithalatçı bir ülke konumuna sürüklenmiş, çiftçiler yoksulluğa itilmiş, tarım ve hayvancılık uçurumun kenarına getirilmiştir. Çiftçilerin içinde bulunduğu zor koşullardan kurtulabilmelerinin tek yolu, uygulanan yanlış tarım politikalarından biran önce vazgeçilmesi ve daha akılcı, stratejik politikaların hayata geçirilmesiyle mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83