Ak Kadınlardan 5 Aralık açıklaması

Ak Kadınlardan 5 Aralık açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişi dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Güvenç;

" Dünyada birçok ülkede kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmeden önce Gazi Mustafa Kemal  Atatürk bu hakkı Türk kadınlarına vermiştir. Ülkemizde 3 Nisan 1930 tarihinde belediyelerde,26 Ekim 1933'te köy ihtiyar heyeti ve muhtarlık seçimlerinde ve 5 Aralık 1934'te ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadına seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. Uzun yıllar boyunca kadınlarımızın parlamentodaki temsil oranları malesef yüzde 4'ü aşmamıştır. Ülkemize, milletimize ve kadınlarımızın Kurtuluş Savaşı'nda verdiği şanlı mücadeleye asla yakışmayan bu vahim tablo ancak 2002 yılında AK Parti'nin iktidara gelmesiyle değişmiştir. Bu hak Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ilk defa AK Parti tarafından gerçek manâda hayata geçirilmiştir. Bunun en güzel örneği ise; başörtülü olarak meclise girebilme yani "seçilme hakkının" gerçek manâda 2015 seçimlerinde kullanılmasıdır. 

banner111

Türk kadınının güçlü karakteri geçmişten günümüze değişmemiştir. İstiklâl Harbi'mizin kadın kahramanlarının her biri başlı başına bir destandır. Türk kadınına has bu milli karakter birbirine eklenmesiyle oluşan büyük bir manevi mirastır. Bu mirasın nesilden nesile gelmesiyle 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece kadınların akın akın sokaklara çıkması ve mücadelesi bu aktarımın bir sonucudur.Türk kadınının güçlü bir zekası, güçlü bir merhameti ve güçlü bir maneviyatı vardır. Türk Kadınına 5 Aralık Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin Yıldönümü kutlu olsun." Dedi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.