Alanya CHP'de kadınlar başkanını seçti

Alanya CHP'de kadınlar başkanını seçti

CHP Alanya İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda 167 oy alan Ümran Aykut tekrar aynı göreve seçilirken, aday İmmihan Bas Arı ise 129 oy aldı.

CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. ALTSO Konferans Salonu’ndaki olağan genel kurula CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, CHP Alanya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Mevcut CHP Alanya Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut ile İmmihan Bas Arı’nın yarıştıkları genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.


Divan oluşturulması ile devam eden genel kurulda ardından yönetim kurulu çalışma raporu okunarak oy birliği ile devam etti.

Genel kurulda konuşan İlçe Başkanı Bülent Kandemir, “Çalışarak birlik beraberliğin sonucunda zaferin gelebileceğini herkese gösterdik. Umut ediyorum ki bu kongremiz parti içindeki, kadınlar içindeki birlik beraberliğimizi daha da artıracak. Ana hedef olarak koyduğumuz önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizi bu ceberrut yönetimden kurtarıp CHP’yi iktidar yapma yolunda hep beraber çalışacağımızı umut ediyorum” dedi.

banner111


Tekrar aday olan ve kazanan mevcut Kadın Kolları Başkanı Ümran Aykut ise, “Alanya’da bütün mahallelerde çalmadığımız kapı kalmadı. Bu süreçte bizi güler yüzle karşılatan Alanya halkına çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların semeresini gördük. Beklediğimiz oyun üzerinde, oy patlaması oldu. Sadece Alanya’ya değil, yakın çevreye de örnek gösterilecek bir başarıya imza attık. 74 yıllık özlemi bitiren zafere ortak olduk. Bu zaferin içinde olmaktan onur duyuyorum. Bu zafere az veya çok katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bizler liyakatli, çalışkan, cumhuriyetin kurucu felsefesine bağlı partimizin iktidar yolculuğuna katkıda bulunmak amacıyla yeni dönem için tekrar göreve talip olduk. Önümüzdeki dönem yoğun geçen seçim döneminde ektiğimiz tohumların yeşermesi dönemi. Kadın kolları örgütümüzü genişleteceğiz. Her mahallede partimizin oy yüzdesiyle uyumlu üye kazanılmasını sağlayacağız. Kadınlarımızın toplumsal eşitliğe yönelik mücadelesinin öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.


Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Saat 17.00’de sona eren oy verme işleminin ardından oy sayımına başlandı. Seçimde 167 oy alan Ümran Aykut tekrar aynı göreve seçilirken, aday İmmihan Bas Arı ise 129 oy aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83