banner203

Alanya Konya yolunu kısaltacak viyadük trafiğe açıldı

Alanya Konya yolunu kısaltacak viyadük trafiğe açıldı

Akdeniz ile İç Anadolu'yu kesintisiz birbirine bağlayacak Eğiste Hadimi Viyadüğü trafiğe açıldı. Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahında zamandan tasarruf sağlanacak. Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, 

"Torosların üzerinde bir gerdanlık olan Eğiste Hadimi Viyadüğü "dengeli konsol" yapım metoduna yüksekliği 166 metre, uzunluğu 1.372 metre, 27 metre genişliğe, gidiş-geliş güzergahında 4 şerit, ve çift viyadüke sahip olan Karayolları Genel Müdürlüğünce projelendirilen Eğiste Hadimi Viyadüğü'nde çalışmalar tamamlandı.

banner111

Yol ve sürüş güvenliğinin artırılması için yapılan Eğiste Hadimi Viyadüğü, mevcut yola göre yaklaşık 4 bin 400 metre kısalma sağlayacak. Konya-Hadim-Taşkent-Alanya güzergahında zamandan tasarruf sağlarken, seyahat konforu ve sürüş emniyetiyle yol standardı yükseltilecek ve ülke ekonomisini önemli derecede katlı sağlayacak. 

Eserimizin bölgemize, vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişlere Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu'na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu'na , Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese bu güzel eser için teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.