Sena Nur Çelik nereden aday oldu?

Sena Nur Çelik nereden aday oldu?

Ak Parti’den 26 ve 27’nci dönem Antalya Milletvekili olan Sena Nur Çelik, bu kez İstanbul’dan aday gösterildi. Ancak, bulunduğu sıra işinin bu kez zor olduğunu gösteriyor.

banner111

1986 Alanya doğumlu olan Sena Nur Çelik, Antalya’da seçmenin nadir gördüğü vekillerden biriydi.  Kanal 7 Medya Grubu Başkan Yardımcısı ve Ülke TV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik'in kızı olan Sena Nur Çelik, 2 kez aday gösterildiği Antalya’dan seçimi rahat kazanmıştı. Bu kez İstanbul 2. Bölge 12.  sıradan aday gösterilen Çelik’in kazanması biraz şansa kaldı.

Ak Parti son seçimde bu bölgeden 13, CHP 8, HDP 3, MHP 2 ve İyi Parti 2 vekil çıkarmıştı.

SENA NUR ÇELİK KİMDİR?

Sena Nur Çelik 1986 yılında doğdu. Antalya - Alanyalı'dır.

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere'de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başarı derecesiyle tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin denklik programından mezun oldu. London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını başarı derecesi ile tamamladı.

Warwick Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics’de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı.

2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye’de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık  ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

Çok iyi derecede İngilizce biliyor.

Kaynak: gunhaber.com.tr

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2023, 08:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83