banner203

ALKÜ’den madde bağımlığı semineri

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Bağımlılık Yapıcı Madde Danışma ve Ayaktan Tedavi Merkezi (DAN-TE) okullarda ‘Madde Bağımlılığı’nı anlattı.

ALKÜ’den madde bağımlığı semineri

DAN-TE ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda 'Madde Bağımlılığı' seminerleri verilmeye başlandı.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan 'Bağımlılık Yapıcı Madde Danışma ve Ayaktan Tedavi Merkezi (DAN-TE), İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izin doğrultusunda 9. Sınıf öğrencilerine  ‘Madde Bağımlılığı’ konulu eğitimler düzenlemeye başladı.

banner111

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında farkındalık yaratmak, dikkati çekmek, genç nesli madde bağımlılığından uzak tutmak adına düzenlenen seminerlerin ilki Arıkan Yılmaz Dim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine verildi. 

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Halil Selahattin Özten ve Sosyal Hizmet Uzmanı Kaan Sağlam’ın katılımıyla gerçekleştirilen seminerde;  öğrencilere uyuşturucu madde bağımlılığı ve uyuşturucunun zararları konusunda bilgi verilerek uyarılarda bulunuldu.  Psikiyatri Uzmanı Dr. Özten: ”Bağımlılık bir hastalıktır. Denemek ise en büyük risktir. Bağımlılık yapan maddelerin fizyolojik etkileri saymakla bitmez. İlk önce maddi kayıp sonra manevi ve sosyal kayıp başlar. Maddenin getirdiği yasal yükler ile birlikte sağlığınızı kaybetmeye başlarsınız. Bağımlılık yapıcı maddeler insan vücudunda normal biyolojik işleyişi bozmakta, kullanım süresi içinde psikolojik ve fizyolojik bağımlılık yapmaktadır. Ne yazık ki bağımlılıkta ilk hedef siz gençlerimiz olmaktadır. Kesinlikle denemeyin, hayatınızı riske atmayın” diye konuştu. 

Seminer sonunda Uz.Dr. Halil Selahattin Özten öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 14:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83