banner203

Başhekim Lakadamyalı'dan organ bağışı çağrısı

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Organ  Doku Nakli Biriminin  koordinatörlüğünde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında poliklinik girişine organ bağış standı kuruldu.

Başhekim Lakadamyalı'dan organ bağışı çağrısı

Organ bağışı konusunda  bilincini  ve farkındalığı arttırmanın hedeflendiği stantta, vatandaşların organlarını bağışlamalarına yönelik başvuruları kabul edildi. Organ bağışı konusunda çeşitli bilgiler verilip, broşürler dağıtıldı.Tüm halkı organ bağışına davet eden Başhekim Prof. Dr. Lakadamyalı :" Organ bağışı bekleyen hastalarımızın yeni bir hayat için tek umutları organ bağışıdır. Yarın biz de bu gruba dahil olabilir, organ bağışı bekleyebiliriz. Bir hayat kurtarmak hepimizin elinde. Gelin hep birlikte" organlarımızı bağışlayalım".  Organ bağışı bekleyen hastalarımıza umut olalım"dedi.Sağlık Bakanlığının organ bağışını arttırmaya yönelik bir çok çalışmasının olduğunu ifade eden Prof. Dr.Hüseyin Lakadamyalı " Bakanlığımızın ve bizlerin özellikle toplumu organ bağışının önemi konusunda bilinçlendirmeye yönelik çalışmaları, sağlık personelini bu konuda  bilgilendirme adına eğitim çalışmalarımızda aralıksız devam etmektedir" diye konuştu. 
Organ Doku Koordinatörü Sezer Uğuz, etkinliğin 3 gün boyunca devam edeceğini açıkladı. Uğuz: ”Hastane yönetimimizin de desteğiyle organ nakli bekleyen hastalarımıza umut olmak için bizler buradayız. Türkiye'de organ yetmezliğine bağlı olarak, organ nakli bekleyen hasta sayısı her geçen gün artmaktadır. Her bağış yeni bir hayat sloganıyla tüm halkımızı organ bağışına davet ediyoruz. Organ bağışına dikkati çekmek, önemini anlatmak adına hastanemiz adına lise öğrencilerimizi ve okulları ziyaret ederek bilgilendirme eğitimlerimiz olacaktır" açıklamalarında bulundu.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.