Yabancı hastalar türk hekimlerine emanet

Tesadüfen memesinde fark ettiği kitle nedeniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuran 59 yaşındaki Rus uyruklu hasta Praskovia Cherven, meme kanseri olduğunu öğrendi. Cherven, başarılı bir operasyon sonrasında Türk hekimleri sayesinde sağlığına kavuştu. 

Yabancı hastalar türk hekimlerine emanet


Rus vatandaşı Praskovia Cherven, memesinde fark ettiği kitle sebebiyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ALKÜ Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Yılmaz Güler’e başvuruda bulundu. Yapılan muayene, tetkik ve görüntülemeler neticesinde yapılan biyopside Cherven’e meme kanseri teşhisi konuldu. Ameliyat kararı alındı. Başarılı bir ameliyata imza atan Doç. Dr. Güler hastaya uygulanan operasyon hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Yılmaz Güler: ”Ameliyat öncesinde hastamıza onkoloji hekimimizle koordineli bir şekilde çalışarak kemoterapi uyguladık. Kitle küçültüldükten sonra ameliyatını planladık. Operasyon sırasında koltuk altı lenf bezleri örneklemesi yapıldı. Bu sayede koltuk altı lenf bezlerinin temizlenmesine gerek kalmadan tedavi edildi. Meme koruyucu cerrahi uyguladığım hastam Praskovia Cherven’in memesinin tamamının alınmasına gerek kalmadı. Böylelikle koltuk altı temizlenmesine bağlı gelişebilecek komplikasyonların önüne geçilmiş oldu. 1 saat süren operasyon sonrası hastamızın takibini genel cerrahi servisimizde gerçekleştirdik. Daha sonra taburcu işlemleri yapıldı. Dünyanın dört bir yanından insanlar ülkemize güvenerek sağlıklarına kavuşmak için hastanemize geliyor. Turizm bölgesi olan ilçemizde sağlık turizmi yetki belgesi almaya hak kazanan bir hastane olarak her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda değer veriyor, sağlıklarını önemsiyoruz" diye konuştu. 
Ameliyat sonrası teşekkür için hekimi Doç. Dr. Güler’i ziyaret eden Cherven, ”Ameliyat beni korkutuyordu. Genel Cerrahi hekimim Doç. Dr. Yılmaz Güler sayesinde bu korkularım kayboldu. İçim rahat bir şekilde ameliyatımı oldum. Sonuçtan da oldukça memnunum. Türkiye’deki sağlık hizmeti ülkemize göre daha kaliteli ve iyi. Doktoruma, hastane çalışanlarına ve yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

banner111

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 13:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.