Alanya’nın stadyumu tadilata girecek

Aytemiz Alanyaspor'un lig maçlarını oynadığı Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nun sezonun tamamlanmasıyla birlikte tadilata girmesi bekleniyor. Yenilenecek olan stadyumda localar da olacak.

Alanya’nın stadyumu tadilata girecek

Alanya Oba Stadına bakım onarım ve yenileme çalışması yapılacak. Aytemiz Alanyaspor'un Süper Lig maçlarını oynadığı 10 bin 842 kişi kapasiteli Bahçeşehir Okulları Stadyumu'nun 2018-2019 futbol sezonun sona ermesiyle bakıma alınması amaçlanıyor. Tribün çatısını taşıyan direklerin çok fazla oluşu nedeniyle ve başta çatı olmak üzere stadın tamamında yenileme yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanlığı'ndan yetkililerin Alanya'ya gelerek stadyumda incelemede bulunduktan sonra tadilat planı hazırladıkları öğrenildi. Tadilat ve yenileme çalışmalarında stat çatısının uzay çatı olacağı ve loca yapılacağı bilgisi elde edildi. Aynı zamanda maçlarda yaşanan sorunlar dikkate alınarak bazı bölümlerde yeniden düzenleme yapılması da bekleniyor. Tadilat için hazırlıları başlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun stadın iyileştirilmesi konusunda yapılacak çalışmayı bizzat kendisinin takip ettiği öğrenildi.

banner111

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 11:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83