"Altyapı gelecektir"

Alanya Belediyespor her yıl büyüyerek artan altyapı çalışmaları ile yüzlerce genci profesyonel spor hayatı ile buluşturmaya devam ediyor.

"Altyapı gelecektir"


Bünyesinde 16 branşta 2500 civarında sporcu barındıran Alanya Belediyespor, bu sayıyı daha da arttırmayı ilerleyen yıllarda mümkün olduğunca daha fazla sporcu yetiştirip ülke sporuna katkı sağlamayı hedefliyor.

banner111

12 AY FUTBOL

Alanya Belediyespor futbol okullarında 2008-2018 yaş aralığında 300 öğrenci eğitim görüyor. 12 ay aralıksız yaz-kış olmak üzere 3'er aylık dilimler halinde eğitim veriliyor. 
200 lisanslı sporcunun bulunduğu futbol okullarında 6 antrenörün görev yaptığı futbol okullarında 9 ayrı kategoride Lig'lerde mücadele ediliyor.

"Altyapı gelecektir" diyen Alanya Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Erken, "Altyapıdan yetiştirdigimiz sporcuları ülke sporuna kazandırmak istiyoruz. Bir takımda altyapıdan yetişen sporcu sayısı ne kadar fazla olursa  o takımın başarılı olma şansı o kadar artar.
Kulübümüzde gelecek vadeden yüzlerce sporcu var. İnanıyorum ki geçmişte olduğu gibi gelecekte de profesyonel kulüpler bizden futbolcu isteyecekler." dedi.
Erken son olarak sporculara , "Sporla ilgilenin azimli ve kararlı olun" mesajı verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83