banner203

Başkan Çavuşoğlu PFDK'ya sevk edildi

Başkan Çavuşoğlu PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Corendon Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk etti. 

TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen takımları açıkladı. Corendon Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, 5 Süper Lig kulübü başkanı ile birlikte PFDK'ya sevk edildi. Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamalarla gündem olan Çavuşoğlu, sert açıklamaları ile adeta isyan ederek, "4 büyük kulüp ne derse o oluyor. Hep kaos yaratma içerisine giriyorlar. O maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Diğeri maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Sürekli Türk futbolu da, Türk hakemleri de baskı altında" ifadelerini kullanmıştı. TFF resmi sitesinden bugün yapılan açıklamada, Başkan Çavuşoğlu'nun sevk kararı açıklandı.

banner111

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun 20 Mart 2023 tarihinde medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan 'hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verildi"

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2023, 13:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83