Çocuk atletizmi ALKÜ’de gerçekleştirildi

Türkiye Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen “IAAF Çocuk Atletizmi” projesi 2019 yılının ilk seminerini ALKÜ’de yaptı.

Çocuk atletizmi ALKÜ’de gerçekleştirildi

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “IAAF Çocuk Atletizmi” Projesi 2019 yılında da ülkeyi kucaklamaya devam ediyor. 2019 yılının ilk semineri; Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın talebi doğrultusunda Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığına bağlı bölümlerde öğrenim gören öğrencilere 15-16 Şubat 2019 tarihlerinde Fakültenin Konferans ve Spor Salonlarında gerçekleştirildi. “IAAF Çocuk Atletizmi” projesine Alanya’da 68 kursiyer katıldı. Seminerde kursiyerlere teori ve uygulama dersleri verildi. 7-12 yaş grubu çocuklara yaptırılan uygulamalara Atatürk Ortaokulu ile Alman Waldorf Yaşam Okullarından toplam 98 öğrenci katıldı.

NECDET AYAZ: “AVRUPA’NIN EN GENÇ NÜFUSUNA SAHİBİZ”

Seminerin açılışını IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz yaptı. Ayaz, “Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) 196 ülkede gerçekleştirilen bu projesi ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olabilmesine çaba sarf ediyoruz. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkemizde bu proje ile keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca yetenek keşfedilerek gelecekteki şampiyonlarımız olacak. Bu projeye gerekli desteği esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Federasyon Başkanımız Fatih Çintimar’a, Yönetim Kurulu üyelerine, projeyi talep eden kurumlara ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

UYGULAMAYA 98 ÇOCUK KATILDI

Seminerin “Y” nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş ile Çocuklarda Antrenmana Geçişte Fizyolojik Farklılıklar ve Uyum dersleri Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Yapıcı, Çocuk Atletizmi Programı ve Uygulama Modelleri dersleri deIAAF Çocuk Atletizmi Eğitici grup üyesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve Atletizm Antrenörü Mehmet Serkan Aydın tarafından verildi. Uygulama bölümüne katılan 98 çocuğa eğlenceli atletizm oyunları seminer eğitmenleri nezaretinde seminere katılan 68 kursiyer tarafından yaptırıldı. Projeye IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörlüğünce ilave edilen “Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım” ile “Fair Play” dersleri Öğretim Görevlisi, Spor Yazarı ve aynı zamanda projenin Karar Grubu Üyesi Haldun Domaç tarafından verildi.

“GEÇMİŞİNE DEĞER VEREMEYENLER GELECEKLERİNE YÖN VEREMEZLER”

“Geçmişine Değer Vermeyenler Geleceklerine Yön Veremezler” sloganı doğrultusunda projeye dahil edilen “Eskimeyen Değerler” bölümüne; Türk atletizminin efsane atleti İsmail Akçay, Yüksek Atlamada Milli, şampiyon ve rekortmen atlet Işık Bayraktar, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanyaspor Kulübü Başkanı aynı zamanda Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Hasan Çavuşoğlu davet edildi. Davet edilen eskimeyen değerlerimiz Haldun Domaç’ın moderatörlüğünde kursiyerlere slayt ortamında tanıtıldıktan sonra Atletizm Federasyonunca yaptırılan plaket ile ödüllendirildi.

Eskimeyen Değerlerin ödülleri Proje Koordinatörü Necdet Ayaz, Moderatör Haldun Domaç, Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işık Bayraktar ve Öğretim Görevlisi Bilgin Karademir tarafından verildi.

banner111

Çocuk Atletizmi Projesinden bir gün önce ise ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Atletizm Federasyon Başkan Vekili Hasan Çavuşoğlu, Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz, 1968 Mexico City Olimpiyatları maraton 4’üncüsü İsmail Akçay'ı makamında ağırladı. Rektör Pınarbaşı, 

“Çocuklarımız milli servetimizdir. Biz çocuklarımızın ne kadar iyi yetiştirirsek onlarda büyüdüklerinde vatanlarına o kadar iyi hizmet ederler. Katılımın çok olması beni çok mutlu etti. Bu vesileyle Çocukları bu anlamlı etkinlik aracılığıyla ALKÜ ile buluşturan çok değerli yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 14:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83