banner203

Mahmutlarspor Başkanı Bağışlar olayları anlattı

Mahmutlarspor Kulüp Başkanı Yılmaz Bağışlar dün oynanan Zeytinköyspor maçından önce çıkan olaylarla ilgili konuştu.

Mahmutlarspor Başkanı Bağışlar olayları anlattı

 Mahmutlarspor ile Zeytinköyspor arasında oynanan 1. Amatör Lig play off mücadelesi öncesi kavga çıkmış. Alanya'dan Mahmutlarspor'u desteklemeye giden taraftarlara taş, sopa ve bıçaklarla saldıran gurup büyk bir kargaşaya sebebiyet vermiş, olaylarda bir çok taraftar yaralanmıştı.

banner111
Konuyla ilgili Mahmutlarspor Kulüp Başkanı Yılmaz Bağışlar bir açıklama yaptı. Bağışlar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Dün oynanan Mahmutlarspor - Zeytinköyspor maçında yaşanan futbol terörünün, Mahmutlarspor taraftarı ve Zeytinköyspor taraftarı ile ilgisi yoktur. Olay, Antalyaspor takımının forması giyen kişilerin, genç taraftalarımıza otobüsten inmeleri akabinde maalesef üzülerek söylemeliyim ki; taş, bıçak ve silah ile saldırmalarından kaynaklanmıştır. 

Takımımız bu sene Zeytinköyspor ile ilk ve son kez karşılaşmış olup aramızda herhangi bir husumeti bulunmamaktadır. Olay maç başlamadan taraftarımız inerken cereyan etmiştir.

Bu olay Alanya amatör ve profesyonel spor kulüplerinin Antalya deplasmanında oluşturduğu psikolojik ve sosyolojik etkinin sonucudur ve üzerinde dikkatle durulması gerekir.

Bu olaydan özellikle Alanya amatör ve profesyonel spor kulüplerinin ders çıkartması ve Antalya'da oynanan maçlarda ki güvenlik tedbirlerinin arttırılmasını talep etmesi gerekmektedir. Bu anlamda Alanya amatör ve profesyonel spor kulupleri birlik olmalıdır.

Bugün genç kardeşimizi ilk yardım müdahalesi ile hayata döndürdük. Bu müdahaleyi yapmamış olsaydık durum çok daha vahim bir hal alabilirdi.

Bir can kaybı yaşanmadan emniyet tedbirlerinin arttırılması hususunu kamuoyunun dikkatine sunmak isterim."

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 17:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83