Alanyalı turizmciye Almanya'dan kötü haber

Alanyalı turizmciye Almanya'dan kötü haber
Almanya’da korona virüs salgını nedeniyle ilan edilen küresel seyahat uyarısı Haziran ortasına kadar uzatıldı.

Dışişleri Bakanı Maas, Almanlara “gönül rahatlığıyla seyahat etmeyi” tavsiye edemeyeceklerini söyledi. Söz konusu karar, dün yapılan bakanlar kurulu toplantısında alındı. Dışişleri Bakanı Heiko Maas, kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada, hükümet olarak “gönül rahatlığıyla seyahat edilmesini” tavsiye edemeyeceklerini söyledi. Yaz tatili sezonu için de bir öngörüde bulunmamayı tercih eden Maas, seyahat uyarısının 14 Haziran’dan sonra kaldırılıp kaldırılamayacağının belirsiz olduğunu kaydetti. Maas, Almanya içi seyahat özgürlüğü konusundaysa hükümetin 6 Mayıs’ta eyalet başbakanlarıyla görüşeceği bilgisini aktardı.

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareib da, yakın gelecekte uzak yerlere seyahat etmenin mümkün olmayacağını düşündüğünü belirterek, “Uzak mesafeli seyahatler belli ki öngörülebilir zaman diliminde gerçekleşemeyecek“ diye konuştu. Bareib, “Ancak sağlık durumunun imkan tanıması durumunda seyahat kısıtlamalarından adım adım geri dönülebilmesini ve en azından Avrupa’da hızlı bir biçimde yeniden seyahat etmeye başlayacağımızı umuyoruz. Ama bu süreç oldukça yavaş biçimde ilerliyor. Bu yıl ülke için tatilin ağırlıkta olacağını düşünüyorum” dedi.

Yaşanan salgın dönemi nedeniyle Alanya’da turizm sektörü zora girdi. Çeşitli teşvikler ile ayakta durmaya çalışan sektör, dört gözle ülkelerin seyahat yasaklarının kaldırmasını beklerken Alanya’nın en önemli pazarlarından olan Almanya’da seyahat yasağının haziran ayı ortasına kadar uzatılması turizmcilerde endişe yarattı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 10:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83