Rahatlık ve kalkan kısıtlamalar turizmciyi endişelendirdi

Rahatlık ve kalkan kısıtlamalar turizmciyi endişelendirdi
Seyahat kısıtlaması ile birlikte birçok kısıtlamanın kalkması ve AVM’lerin açılma kararı alınma sonrası, Antalya’da vatandaşların rahatlığı yetkililerle beraber turizmcileri de endişelendiriyor.

Vatandaşların, bilim insanlarının ve yetkililerin uyarılarını dikkate almadan, maskesiz ve sosyal mesafeyi korumadan dolaşmaları yeni salgın riskini gündeme getirirken, seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla turizm sezonunun açılacağı umuduyla hazırlığa başlayan sektör temsilcilerini de endişelendiriyor. Koronavirüs salgınını en zararla atlatmak için uzmanlar uyarılarını yinelemeye devam ederken, turizmcilerde vatandaşlara çağrıda bulunuyor. Sektör temsilcilerinden Skal Alanya Başkanı Levent Danışman da, bu endişeyi yaşıyor ve "Geleceğimizi riske atmamak için evde kalın" dedi.

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen sektörler arasında yer alan turizm, yaşanan süreçte çıkış yolu aramayı sürdürüyor. İç pazar için çalışmalarını yapmaya devam eden turizmciler aynı zamanda vatandaşlara çağrıda da bulundu. Turizmin gidişatı için büyük önem taşıyan vaka sayılarındaki azalmanın sürmesi için sektör temsilcileri 'evde kalın' mesajı veriyor. Skal Alanya Başkanı Levent Danışman da, vatandaşlara hem sağlıkları hem de ilçenin geleceği için evde kalmaları konusunda çağrıda bulunarak, "Lütfen geleceğimizi riske atmamak için tedbiri elden bırakmayınız. Zorunlu olmadıkça evden çıkmayınız. Bu güne kadar çok güzel bir şekilde bu günlere geldik, sezonumuzu korumak adına lütfen tüm tedbirlere uyalım" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 16:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83