banner203

Rus turist bekleyen Alanyalı turizmciye kötü haber

Rus turist bekleyen Alanyalı turizmciye kötü haber

Türkiye'ye uçuş yasağı getiren Rusya'nın Mısır'a dönük charter uçuşlarını serbest bırakmasının ardından bu ülkeden Mısır tatili talebi yedi kat birden arttı.

Yüksek vaka sayılarını gerekçe göstererek 15 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar Türkiye uçuşların askıya alan Rusya Federasyonu, kısa süre sonra Mısır'a dönük charter uçuşu yasağını kaldırdı. Kararın, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah El Sisi ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yapılan telefon görüşmesi sonrasında alındığı belirtildi.

Rusya'nın Mısır kararının ardından saatler geçmeden Mısır'ın turizm bölgelerine dönük talebin 7 kat arttığı belirtildi. Level Travel tarafından yapılan basın açıklamasında, kararın açıklanmasının üzerinden 2 saat geçmeden Mısır'a dönük tatil ilgisinin 7 kat arttığı belirtildi.

banner111

Rusya’dan Mısır’a haftada kaç uçuş yapılacak?

Rusya'dan Mısır'a charter uçuşlarının tam olarak hangi tarihte başlayacağı, haftada kaç uçuş yapılacağı henüz açıklanmamış olsa da, Seyahat Acentaları Birliği Üyesi Aleksan Mkrtchyan, Rusya'dan Mısır'a haftada 90-100 uçuş yapılmasını beklediğini ifade etti. Mkrtchyan, ''15 Nisan'a kadar Türkiye'ye haftada 150 uçuş yapılıyordu. Mısır ilk etapta bu kadar uçuş alamayacak. Rusya'da birçok havalimanının uluslararası uçuşlara kapalı olması nedeniyle Mısır'a haftada 90-100 uçuş yapılacaktır.Yani Mısır'a yapılacak uçuşlar Türkiye'ye yapılanların yüzde 50'si kadar olacaktır ama bu da hiç de fena bir rakam değil.'' dedi.

NOT: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah El Sisi arasında yapılan telefon görülmesi sonrası, iki ülke arasındaki hava ulaşımının yeniden başlatılması konusunda anlaşma sağlanmıştı. Anlaşmaya göre, Rusya'dan Şarm El Şeyh ve Hurghada dahil olmak üzere, Mısır'ın turizm bölgelerine tarifeli ve tarifesiz seferler yapılabilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83