Rusya'nın uçuş kısıtlamasıyla ilgili yeni açıklama

Rusya'nın uçuş kısıtlamasıyla ilgili yeni açıklama

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, uçuş kısıtlamaları ile ilgili soruları yanıtladı. Yerhov, uçuş yasaklarının hızlıca kalkmayacağını kaydetti.
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksei Yerhov Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''Tarihten ders çıkarmalıyız''

Hürriyet gazetesinden Serkan Demirtaş'â konuşan Yerhov, turizmde iyi haberler için biraz daha beklemek gerektiğini söyledi. Kısıtlamaları kaldırmayı düşündüklerini ama bunun çok hızlı olmayacağını kaydeden Yerhov, ''Tarihten dersler çıkarmalıyız. Türkiye ve Rusya anlaştığında barış ve refaha ulaşırız” ifadelerini kullandı.

Yerhov, ilk aşamada 15 Nisan- 1 Haziran arası olarak duyurulan uçuş kısıtlamalarının belli bir süre daha devam edeceğini, tam ne zaman uçuşların normalleşip Rus turistler için turizm sezonun açılacağını ise tahmin edemediğini söyledi.

banner111

''İyi haberler için biraz daha beklememiz lazım''

Türkiye'nin salgının istikrarlı ama yavaş bir düşüş trendi içinde olduğunu kaydeden Rus büyükelçi, ''Bundan dolayı yetkili makamlarımız, kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmeye başlıyor. Türk heyeti geçen hafta Moskova’ya bunun için gitti. Tarih henüz net değil, o kadar hızlı değil. Pandemi hala devam ediyor, insanlar her gün hayatını kaybediyor ve binlerce testin pozitif çıktığı görülüyor. Dolayısıyla bu mesele, her iki ülkede de halk sağlığının yanı sıra güneye gelen turistlerin güvenliğini sağlamak için sorumluluk bilinciyle hareket etmekle yükümlü olan ülkemiz kuruluşlarının günlük kontrolü altında. İyi haberler duymak için büyük olasılıkla biraz daha beklememiz gerekecek.” diye konuştu.

''Uçuş yasağının siyasi olduğuna sanmıyorum''

Uçuş sınırlamasının siyasi olduğuna ilişkin yorumların anımsatılması üzerine, kendisinin asla böyle bir değerlendirmeye inanmadığını belirten Büyükelçi, “Bu soruyu bunu söyleyenlere sorun. Bana gelince, ben asla yapmadım ve bunun doğru olduğuna asla inanmadım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83