banner203

TURİZMCİ RUSYA KRİZİNE NASIL BAKIYOR?

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, sınır ihlali yaptığı için düşürülen Rus savaş uçağının ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in açıklamalarının turizme olan etkilerini değerlendirdi.

TURİZMCİ RUSYA KRİZİNE NASIL BAKIYOR?

 Türk jetleri, sınır ihlali yaptığı belirlenen S24 tipi Rus savaş uçağını düşürdü. Suriye sınırına düşen uçakla ilgili açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Sırtımızdan bıçaklandık” ve "Türkiye, Rusya'nın ABD ile bu tür olayları önlemek adına imzaladığı sözleşmeye rağmen Rus savaş uçağını vurdu" sözleri dikkat çekti.

banner111
Rusya Devlet Başkanı Putin’in sözlerinin turizme olan etkilerini değerlendiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Olay çok yeni, henüz bir şey demek için çok erken. Türkiye ve Rusya ilişkileri çok köklü ilişkilere dayanır. Umarım bu olay bizim arzu etmediğimiz boyutlara tırmanmaz. Beklentimizde bu yönde. Nereye gider kestirmek çok zor. Aşılmadığı takdirde işin boyutları çok farklı yerlere gider” dedi.
Olayın Türkiye'de tatil yapan turistlere olan etkisini de değerlendiren Başkan Ayık, “Putin, 'Türkiye’ye gitmeyin' demediği sürece çok fazla bir etkisi olmayacaktır diye düşünüyorum. Öyle bir çağrı yaparsa bu her şeyi olumsuz etkileyecektir. Öyle bir çağrıda da bulunacağını da düşünmüyorum” ifadesini kullandı.
Yeni kabinenin sorunların çözümü için bir an önce çalışmaya başlayacaklarından ümitli olduğunu belirten Ayık, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile ilgili olarak, “Mahir Ünal’a elimizden geldiğince her konuda destek olmaya hazırız. Birlikte çalışmaya hazırız. Önemli olan Sayın Bakan Ünal’ın icraatlarıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 17:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83