Yeni'den turizm işverenlerine çağrı

Yeni'den turizm işverenlerine çağrı


VAROL Tekstil'in destek ve katkılarıyla Bodrum Kat Hizmetleri Yöneticileri Derneği KAHDER'in organize ettiği gece Bodrum Costa Maya Otel'in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Housekeepıng camiasını ve Ege'yi buluşturan geceye, HOTED'in kurucusu onursal başkanı başdanışmanı ve Housekeepıng eğitmeni Hakan Halit Yeni, Varol tekstil yönetim  kurulu başkanı Yaşar Varol, Varol tekstil genel müdürü Oktay Özsoy ve ekibi, Bodrum profesyonel otel yöneticileri derneği, teknik müdürler derneği, Alanya, Fethiye, Marmaris, Kuşadası Housekeepıng dernekleri ve üyeleri, Özak insan kaynakları yönetim kurulu başkanı Yaşa Özak ve Bodrum KAHDER üyeleri tam kadro katıldılar.
Gecenin açılış konuşmasını KAHDER başkanı Zeliha Tunca  gerçekleştirdi. Tunca, “Şehir içi ve şehir dışından davetimize tüm nezaketleriyle icabet eden çok kıymetli meslektaşlarımıza, camiamızın, housekeepıng derneklerimizin bir araya gelmesinde ve çıtasının yükseltilmesi yönünde büyük çabalar gösteren, bizlere her daim öncülük edip, destek veren, onur konuğumuz onursal başkanımız, başdanışmanımız Hakan Halit Yeni'ye, Varol tekstil yönetim kurulu başkanı Yaşar Varol ve değerli ekibine, yanımızda yer alıp, derneklerimize desteklerini esirgemeyen, katılan, katkı sağlayan herkese yönetim kurulumuz ve kuruluşumuz KAHDER üyeleri adına sonsuz teşekkür eder, şükranlarımı sunarım."dedi.


Geceye konuşmacı ve onur konuğu olarak katılan  Hakan Halit Yeni, “KAHDER başkanımız Zeliha Tunca ve  yönetimine, gecenin ana sponsoru VAROL Tekstil ailesine bu muhteşem organizasyon için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum diyen Yeni, konuşmasına şöyle devam etti.
Geri dönüşüm turizminin yegâne teminatları, ülke turizmimizin medeni iftiharları, ve gurur kaynakları, sağlıklı yaşamın korunmasındaki büyük kahramanlar, housekeepıng mesleğinin yarınları adına yapmış olduğunuz çalışmalarınızla, çabalarınızla, başarılarınızla, camiamıza ve Türk turizmine büyük katkı sağladığınız kesindir. Bu camiaya naçizane emek vermiş, gönül vermiş, zaman harcamış biri olarak, ülkemiz turizmi ve housekeepıng mesleğinin sürdürülebilirliği ve göstermiş olduğunuz üstün gayretlerinizden dolayı, sizlerle gurur duyuyorum. Değerli başkanlarımız başta olmak üzere, bu mesleği, meslek olarak görüp, emek veren, çaba gösteren, hangi şehirde olursa olsun mesleğimizin kuruluşlarına sahip çıkan tüm samimi meslektaşlarımıza canı gönülden, en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Biz ülkemizin dört bir yanındaki meslektaşlarımızla ve Hk derneklerimizle büyük bir aileyiz. Federasyon çalışmalarımızın da sonuna yaklaştık. 

'Emekçilerinize sahip çıkın'
Ege'nin incisi Bodrum'dan tüm kıymetli işverenlerimize bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Emekçilerinize sahip çıkın! Böyle giderse, her şey dahil sistemi yerine kendi temizliğini ve yatağını kendin yap,  tabağını kendin topla, yemeğini kendin yap, sistemine geçeceksiniz.

banner111

Lojmanlarınızın kapasitesini arttırın, balık istifi gibi bir odaya 5-6 kişi tıkmaktan vazgeçin, maaş politikalarınızı gözden geçirin, altı ay kıskacından çıkın, emekçilerinizin yasal haklarını tam olarak verin. Aksi halde kan kaybetmeye devam edeceğiz. Yabancı uyruklularla ve sağdan soldan toplama elemanla sürdürülebilir bir turizmden bahsetmemiz mümkün değildir." dedi. 
Yeni, ayrıca 16-19 Ocak 2024 tarihleri arasında Housekeepıng camiasının buluşma noktası olarak gördüğümüz Antalya Anfas Otel Ekipmanları fuarında, çok önemli çok kıymetli, her biri kendi alanının en iyileri ve sektörün tanınmış simalarından oluşan panelistlerimizle bir kez daha bir araya gelmeye hazırlanıyoruz." diye konuştu. Gündüz toplantılarla başlayıp, akşam yemek ve eğlenceyle devam eden ve Bodrum prensi Tolga Sezin’in sahne aldığı gecenin sonunda Hakan Halit Yeni ve Yaşar Varol 'a teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83