Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda hayvanlar için tırnak bakımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı veterinerleri, Antalya Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanlar için özel tırnak bakımı çalışması yaptı. Hayvanları rahatlatan ve stresini azaltan işlemlerde en çok dikkatleri üzerine çeken ise Midilli atları oldu.

Antalya Doğal Yaşam Parkı'nda hayvanlar için tırnak bakımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalyalıların ve şehre gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olan Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvanların tırnak bakımını yaptı. Bakım çerçevesinde Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvanların tırnak kesim ve bakımları gerçekleştirildi. Hayvanları rahatlatan ve stresini azaltan bu işlemlerde en çok dikkatleri üzerine çeken ise Midilli atları oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, hayvanlarda tırnak bakımının çok önemli olduğunu belirterek, tırnak bakımının özellikle çiftlik hayvanlarının süt verimini olumlu yönde etkilediğini ve Antalyalı çiftçilerin bu durumdan çok memnun olduğunu belirtti. Arsun, kırsaldaki çalışmalardan memnun kalınması üzerine Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvanların da rahatlaması ve stresten uzak kalması adına tırnak bakım çalışmalarının yapıldığını söyledi. Arsun, “Çalışmalar için tırnak kesim travayını buraya kurduk. Keçilerimizin tırnak bakım çalışmalarını tamamladık, şimdi de atların bakım çalışmalarını sürdürüyoruz. Doğal Yaşam Parkı’ndaki tüm hayvanların belirli periyotlar halinde genel bakımlarını yapıyor ve bu sayede hayvanların refahını arttırıyoruz” dedi.

“Her hayvana ortalama yılda 1 kere yapılıyor”
Arsun, çalışmalarda özel ekipmanlar kullanıldığı belirterek “Hayvanlar özel olarak yaptırılan travaylarda güvenli şekilde bağlandıktan sonra özel makaslarla kesim işlemi yapılıyor. Sonrasında tırnak araları temizlenip, törpülemesi yapılıyor ve böylece bakım işlemi sona eriyor. Bu işlem her hayvana ortalama yılda 1 kere yapılıyor” ifadelerini kullandı.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83